שתף קטע נבחר

דיכטר על חברון: הנחיתי לפעול בתקיפות

400 שוטרים מוצבים בחברון, נוסף לכוח גדול של צה"ל. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הנחה את המשטרה לעצור ולהוציא צווי הרחקה: "מי שמסתתר מאחורי ילדים או מאחורי רעלה צריך להבין שגם בתום הארועים, נגיע לכל המתפרעים"

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, משגר אזהרה למתפרעים בחברון. "הנחיתי את משטרת ישראל לפעול בתקיפות ולמצות את הדין עד הרף העליון שלו, כולל מעצרים, צווי הרחקה ומעצרי בית", אמר כשביקר בצהריים (יום ד') בבית החולים העמק בעפולה, שם מאושפז השוטר אלון חזן שנפצע קשה בתאונת דרכים.

  

"יש לנו כיום בחברון כ-400 שוטרים שחלקם הגיעו מכל האזור ופועלים יחד עם כוחות צה"ל. לצערי, בלי היסוס ובלי בושה דאגו אנשים מבוגרים לשלוח לחזית העימות מול השוטרים והחיילים נערים, ובמקרים מסוימים אפילו ילדים. העובדה שמתירים לילדים להיות חיץ מול שוטרים וחיילים ואפילו נגד הפלסטינים, צריכה לקומם את כולנו. כל מי שמנסה להסתתר מאחורי ילדים או מאחורי רעלה צריך להבין כי גם לאחר סיום הארועים תימשך הפעילות על מנת להגיע לכל המעורבים ולכל המתפרעים".

 

השר לביטחון פנים ציין כי אנשים מסוימים הצהירו שהם לא מכירים בשלטון החוק ולא בגורמי אכיפת החוק במדינת ישראל, "צריך שיהיה ברור להם שהדבר לא משחרר אותם מהצורך לפעול נגדם בכל הכלים העומדים לרשותנו בהתאם לחוק". לדבריו, "כל מי שחי בחברון או מגיע לשם, כפוף לחוק הישראלי. אין הבדל בין חברון למקומות אחרים, בין אם זה הבית החום או כל בית אחר בחברון".   

 

באשר לתוכניות העתידיות של המשטרה, אמר דיכטר: "אני בטוח שמי שלא יבין את הכללים בדרך הרגילה יצטרך ללמוד אותם על בשרו: בחקירות משטרה, בהעמדות לדין ובהבאה לדיונים בבתי המשפט. המשטרה יודעת לזהות מי שולח את האנשים כדי ליצור חומת מגן אנושית, החוק בנושאי הסתות והמרדות מסובך כרגע, בכנסת פועלים כדי לתקן או להוסיף חלקים לחוק שייאפשרו לפעול במסגרת בצורה יותר אפקטיבית". 

 

דיכטר שוחח אתמול עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ועם שר הביטחון, אהוד ברק, על הפעילות המשותפת לצה"ל ולמשטרה בחברון: "לכולם ברור מה יש לעשות בחברון, אך צריך להיות זהירים כי מדובר בילדים ונערים. למשטרה יש את כל הכוח והידע על מנת להתמודד ולהוציא משם את הפורעים ולאחר מכן לטפל בהם על-פי החוק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפעל בתקיפות. דיכטר
צילום: חיים צח
מומלצים