שתף קטע נבחר

בעקבות הפינוי: פעילי ימין חסמו את כביש 1

למעלה מ-100 פעילי ימין חסמו את כביש ירושלים-ת"א בכניסה לבירה. השוטרים פינו את המפגינים, אך הם חזרו לכביש. 20 בני אדם נעצרו

ברגע שכוחות הביטחון החלו לפנות את בית המריבה בחברון, ירדו למעלה מ-100 פעילי ימין לכביש מספר 1 וחסמו את הכניסה והיציאה מירושלים. 20 פעילי ימין נעצרו, לאחר שיידו אבנים לעבר שוטרים.

 

במקום נרשמו עימותים בין אנשי כוחות הביטחון למפגינים - לא דווח על נפגעים. לאחר שהשוטרים הצליחו לפנות את המפגינים מהכביש, הצליחו שוב פעילי הימין לרדת לכביש ולחסום את התנועה. המפגינים, רובם בני-נוער, ישבו על הכביש כשהם אוחזים את ידיהם של חבריהם. המבוגרים קראו: "לא מגרשים יהודים מהבית שלהם".


חסימת הכביש בכניסה לירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

מספר נערים אמרו ל-ynet: "אנחנו לא עושים את זה בשביל הכיף, אלא בשביל האידיאולוגיה והאכפתיות. אנחנו לא רוצים לפגוע באף אחד, באנו להילחם בעד ארץ ישראל, ולא ייתכן שיגרשו יהודים מבתיהם". נער נוסף, שנעצר בידי המשטרה, צעק: "יש פה אנשים גיבורים שלא מפחדים מצבאות הרשע".

 

במהלך הפינוי ספג מפקד מרחב ציון במשטרה, תת-ניצב ברונו שטיין, מכה בפניו מאחד המפגינים שנעצר.

 

גם ביום שני חסמו כ-40 פעילי ימין את כביש מספר 1 בצומת מצפה יריחו. כוחות משטרה הגיעו למקום ופיזרו את ההפגנה.

 

הבוקר נפגש השר אהוד ברק בלשכתו במשרד הביטחון בתל-אביב - במשך כשעה עם נציגי מועצת יש"ע, לאחר שאתמול נועדו נציגי היישוב היהודי בחברון עם גורמים במשרד הביטחון.

 

לטענת נציגי המתנחלים, במהלך הפגישה הובהר מעבר לכל ספק שגם על פי הפרמטרים שקבע בג"ץ - ואפילו לפי הפרשנות המחמירה שלהם - ניתן להגיע ליישוב סוגיית "בית השלום" בהסכמה, ללא שימוש בכוח.

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים את המפגינים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים