שתף קטע נבחר

תנועת השמאל יצאה לדרך: "אנו פונים למיואשים"

יו"ר מרצ חיים אורון נאם בכינוס בת"א ואמר: "אנחנו לא לוקחים קולות מאף אחד, רק פונים למיואשים והאדישים". גילה אלמגור חיבקה אותו: "זה האיש שלי, אני מפחדת מהימין הקיצוני"

שעות ספורות אחרי שבמפלגת העבודה בחרו את הנבחרת שאמורה להוביל אותם אל הקלפי, התכנסה בצהריים (יום ו') בתל אביב תנועת השמאל החדשה, שלפחות על פי הסקרים אמורה להטריד את אהוד ברק וחבריו. "אנחנו לא לוקחים קולות מאף אחד", אמר יו"ר מרצ ומיוזמי התנועה החדשה חיים אורון.

 

כמה מאות תומכים, מהם אנשי רוח ואמנים הגיעו לאולם צוותא בתל-אביב על-מנת להשתתף בכנס היסוד של "התנועה החדשה", שאמורה להתחבר למרצ. בין הפרצופים שנראו באולם היה ניתן למצוא את עמוס עוז, השחקנית גילה אלמגור, והפרופסור מרדכי קרמניצר.


התנועה השלישית בגדולה? גלעד שר בכינוס (צילום: מרב יודילוביץ')

 

יו"ר מרצ הבהיר בנאום בפני באי הכינוס, כי אין בכוונתו לפגוע במפלגת העבודה: "גם כשהעבודה אמרה שהיא יותר מרצ ממרצ בזמנו, לא בכינו", אמר אורון, "אנחנו פונים לאנשי מפלגת המיואשים והאדישים – אותם אנחנו רוצים איתנו".

 

אורון עקץ גם את הליכוד על שלל "כוכביו" החדשים. "אנחנו חיפשנו אנשים שיצטרפו אלינו. לא הבאנו דן מרידור ובני בגין שהם ההיפוך של האחד מן השני. אנחנו מחפשים לחזק את הסוציאל דמוקרטים בישראל".

 

אלמגור באה, למרות שנמנעה בשנים האחרונות מלהביע תמיכה פומבית בתנועות פוליטיות. היא התחבקה עם אורון ואמרה: "הוא האיש שלי. באתי לחזק את התנועה. זאת הפעם השנייה בחיי שאני תומכת בתנועה פוליטית. אני פשוט מפחדת מאוד מההשתלטות הימנית הקיצונית".

 

עו"ד גלעד שר, מי שעמד בראש צוות המשא-ומתן בקמפ דיוויד ובשיחות טאבה לפני כעשור, אמר: "באתי לפה כי אכפת לי מהמדינה, כי ישראל היא הבית שלי, כי אני פטריוט, כי אני רוצה לחיות במדינה שמכבדת את יושביה וכי קיומה של מדינת ישראל אינו ברור מאליו. אני דור 18 בארץ והייתי רוצה שמדינת ישראל תהיה בית לילדי ולילדיהם עוד לפחות 18 דורות. צריך להתאמץ כדי לשמר את זה. הממשלות הקודמות כשלו כשלון מוחלט בהבאת שלום, במשך שנים ארוכות ממשלות ישראל לא קיימו ולו דיון אחד אמיתי על יוזמת השלום של 22 מדינות ערב. אסור לנו לוותר לא על הדרך ולא על החלום. יש בעיות קשות בדרך להסדר מדיני אבל זה מחייב הצבת מטרות ברורות. זה אפשרי ליישום והתנועה החדשה תעזור לזה לקרות".

  

צלי רשף, שנמנה על מקימי התנועה, אמר: "אנחנו בהחלט רואים את עצמנו כמי שמסוגלים להיות התנועה השלישית בגודלה בישראל. כשאתה מסתכל על המנהיגים במפלגות האחרות ומסתכל על מנהיג מרצ, חיים אורון, אז הוא בהחלט מתאים יותר מהם להוביל את מפלגת השמאל הגדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זכה לתמיכה. חיים אורון
צילום: מרב יודילוביץ'
מעורבת פוליטית. גילה אלמגור
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים