שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הפאזל הישראלי

פסיפס מקוון של החברה בישראל, ספרים בזול, מילון עברי-מרוקאי, איך לקדם את האתר שלך ותשובה לשאלה שמעניינת את כולם. האתרים השווים והסרטונים החמים

פייבוריט: הפאזל הישראלי

המדריך לחברה הישראלית "אנשים ישראל" הוא פסיפס ענק, מושקע ויפהפה, של החברה הישראלית. הוא מציג עשרות היבטים של הרבדים והסגנונות השונים המתקיימים במגזרים החברתיים בארץ. עצם הקמת האתר היא הישג למי שיזם את הקמתו, הסוציולוג פרופ' עוז אלמוג מאוניברסיטת חיפה, שמתמחה בחקר הישראליות.

 

אלמוג, ביחד עם רעייתו, ד"ר תמר אלמוג, המשפטן שרון הורנשטיין והעורך הוותיק והמוערך דוד פז, יצר את אחד ממאגרי המידע הססגוניים והמגוונים ביותר ברשת על המרכיבים של החברה הישראלית. המדריך מציג את המידע אודות קבוצות ומגזרים בישראל באמינות רבה, בשפה ברורה ונטולת שיפוטיות, תוך שימוש במסמכים וציטוטים מכלי התקשורת, ובשיטה של ערכים בלקסיקון המתעדכנים בהתמדה בסיוע הגולשים.

 

כל הערכים במדריך כוללים אלמנטים של מולטימדיה, והציבור מוזמן להוסיף להם צילומים, הקלטות, מסמכים ומידע חדש. המימון להקמתו של האתר בא מחסות של מוסד שמואל נאמן למחקר המדע והטכנולוגיה בטכניון. המפגש עם האתר ועם תכניו מבטיח חוויית גלישה איכותית ומרתקת.

 

מצעד הצל"שים

מקבץ של אתרים ושירותים פשוט מצוינים:

 

מיפוי בשוונג – פורטל הכושר והספורט האישי "שוונג" שמפעיל ניר ברק לא מפסיק להפתיע: החידוש האחרון הוא מערכת "שוונג-מאפ" למדידה וסימון של מסלולים ומרחקים, המאפשרת לכל מי שחבר ברשת החברתית של האתר ("שוונג-נט") לסמן את מסלולי הריצה או הרכיבה שלו, למדוד את המרחקים מנקודת היציאה ועד לנקודת הסיום באופן ברור, ולקבל מידע מדויק יותר על מאפיינים ודגשים של כל קילומטר במסלול.

 

בוקסמוד – שימו לב לרעיון הגאוני הבא, שמתאים למי שבאמת אוהב לקרוא ספרים: מנוי לרכישה של עשרה או עשרים ספרים מתוך קטלוג הספרים החדשים ביותר של האתר, קבלתם הביתה באמצעות שירות שליחים, וכל זאת תמורת סכום הנמוך מרבע ממחיר הספרים בחנויות.

 

על מנת ליהנות מהשיטה הגאונית הזו נדרשים חובבי הספרים להיגמל מהצורך לשמור את הספר שקראו על המדפים בספריית ביתם. כך, משסיימו לקרוא ספר – הם מחזירים אותו לאתר, ומקבלים במקומו ספר אחר שהזמינו מתוך הרשימה. כל ספר ניתן להשאיל כך לפרק זמן של עד חודשיים, ואם אוהבים במיוחד את אחד הספרים – אפשר לרכוש אותו מאוחר יותר, בהנחה.

 

השיטה של בוקסמוד מבטיחה מקסימום של ספרים חדשים במינימום מחיר – 360 שקלים ל-20 ספרים חדשים. מאחורי האתר הזה, סטארטאפ לכל דבר הנאבק עדיין על עצם קיומו, עומדת צעירה בשם טל, ונראה שהחזון שלה מתאים מאוד לרוח הימים האלה.

 

תנועת הנוער – עומר קפלן ורז מצנע, שניהלו ביחד את הרשת החברתית לצעירים bona, מפעילים ביחד בלוג מקצועי העוסק בשיווק ובפרסום לקהל יעד של בני נוער. השניים סוקרים מהלכים שיווקיים חדשים לצעירים, מבקרים קמפיינים, ומזמינים גם מומחים אחרים בתחום להשתתף בכתיבת הבלוג.

 

שים אדרי – האתר האישי שיצר לעצמו המוזיקאי הצעיר שים אדרי הוא תערובת משובחת של השקעה, הבנה במולטימדיה ועיצוב טוב. אדרי שר מצוין אבל מתפרנס בדרך כלל מעבודה כמעצב גרפי. לפיכך, יצר את האתר היפה הזה בכוחות עצמו, לקראת ההשקה של אלבומו השני "ורדים אפורים". הוא מציג שם את כל שירי האלבום ("מאוחר" ו"אוהב" מאוד ראויים לתשומת לבכם המלאה), מידע ביוגרפי, גלריה של תמונות מהופעותיו, וקליפים בווידאו. יופי.

 

מבחן IQ – וזה מבחן איי-קיו מלא ומקסים שיצרו המומחים של מכון קרני לייעוץ לתלמידי בתי ספר, שכולל עשרות שאלות מיומנות והיגיון, ומציג בסופו של תהליך את הערכת האיי-קיו שלכם. אין פרסים, אבל אתם מוזמנים לטקבק לנו עד כמה חרגתם מגבול הציון הממוצע. (אלי טובולסקי).

 

השימושיה

מקבץ אתרים ושירותים יעילים שכדאי להכיר:

 

מסביב לנמל – שירות חדש וחשוב של פורטל התיירות המצוין של "למטייל": מידע על אזור שדה התעופה ביעדים מרכזיים בעולם. זהו שירות מסוג "איך לא חשבו על זה קודם", שכן הוא מיועד למי שנאלץ לשהות יום או כמה שעות בלבד בסביבות שדה התעופה, בהמתנה לאירוע או לטיסת המשך, למי שטיסתו עוכבה ונאלץ להאריך את שהייתו באותו יעד וכו'. המדריך של "למטייל" מספק מידע על אפשרויות הלינה סביב שדה התעופה, תחבורה, מסעדות ובילויים, ושירותים ייחודיים לכל שדה. הגולשים מוזמנים להוסיף מידע והמלצות מניסיונם האישי על כל שדה תעופה, ואף "להזמין" מידע על שדות תעופה שמעניינים אותם.

 

האם יירד גשם? – אתר חביב ואולטרה-מדליק, שמסכם את התחזיות המטאורולוגיות המורכבות לתשובה בת מילה אחת בלבד לשאלה שבאמת מעניינת כל אדם: האם יירד מחר גשם? האפשרויות פשוטות: כן, לא או אולי. גאוני.

 

לבנות אתר מצליח – לצד צעדי ההתייעלות הרבים שמתבצעים במשק בימים אלה על רקע המשבר הכלכלי, ניכרת מגמה ברורה של עניין גובר באינטרנט כמנוף חיצוני חדש ויעיל להמרצה של עסקים בינוניים וקטנים. בעלי עסקים רבים בוחרים לפתח דווקא בימים אלה את פעילות האינטרנט שלהם על מנת לחסוך בעלויות השיווק והפרסום, ולהגדיל את קהל היעד ואת השוק הרלוונטי.

 

על מנת להקים אתר יעיל, שיעשה שירות מהותי לעסק, נדרשת הבנה אמיתית במדיום הזה, ועל כן יש ערך חשוב ל"עשרת הדברות למנהל" בבואו להקים לראשונה אתר אינטרנט עסקי. את רשימת ההמלצות גיבשה מהנדסת התוכנה ענת כהנא, המתמקדת בפעילות אינטרנט של מלכ"רים וארגונים לטובת הקהילה.

 

מילים הפוכות – מנוע שהופך מלמעלה למטה כל מילה או משפט, ומאפשר לגולש להעתיקו אל כל קובץ או טופס. השירות הזה נראה כה מיותר בהיכרות ראשונה, אבל יש לו ערך רב למטרות הצפנה – לחיזוק ססמאות גישה לשירותים שונים, לשימוש בתוכנות מסרים מיידיים, לקידוד לינקים לקבצים שהורדתם ועוד. (אדר שלו).

 

עברי-מרוקאי – אתר המציג את המילון הראשון ותרגום לעברית מהשפה המרוקאית הייחודית ליהודי קזבלנקה. האתר מציג את הרקע למרוקאית "היהודית", צירופי לשון אופייניים ועמודים לדוגמה מתוך המילון, שנכתב בידי חנונה מרכוס. (מוטי ארגמן).

 

מפת הרגל – מפה דינמית שמציגה את ההשפעה של כל אזור בכף הרגל על אברי הגוף, ואת האופן שבו ניתן להקל על מכאובים באמצעות עיסוי רפלקסולוגי בכפות הרגליים. לגברים ולנשים יש מאפיינים פיזיים שונים גם על פי תורת הרפלקסולוגיה, ועל כן המפה מציגה אותם בנפרד. (אלי טובולסקי).

 

שימושונים – שני עמודי קישורים שימושיים (ריטה גפן):

מיב

דברים טובים

 

מישהו – שירות יעיל ביותר שיצר שליו בן ארי: מייל חד פעמי. האתר מאפשר לכל גולש לשלוח הודעה פרטית, בעילום שם, שתתקבל אצל הנמען כלינק, ותימחק מייד לאחר הצפייה הראשונה בה. השירות ל כרוך ברישום, ומתאים גם למכשירים סלולריים.

 

קו המשווה – שירות חביב ושימושי לקראת הבחירות הכלליות לכנסת: השוואה גראפית של סקרי דעת הקהל המתפרסמים בכלי התקשורת השונים בעניין התפלגות המנדטים בין המפלגות השונות, והצגת השינויים שחלים בסקרים על ציר הזמן.

 

מתכונט – מאגר חדש ובסיסי מאוד לשיתוף מתכוני גולשים. (אביבה).

 

חלום אמריקני – אלירן יוסבשווילי הקים אתר קהילתי חדש, המיועד לחובבי כלי רכב מתוצרת אמריקאית, גם משום שבארץ אין לרכבים אלה פופולריות גדולה מדי בפורומים ובקהילות חובבי הרכב. האתר אמור לספק מידע כתוב ומצולם על כלי רכב של כל היצרנים מארה"ב, ולאפשר מענה לשאלות מקצועיות.

 

חדש בטיוב

ארבע על ארבע: שלושה סרטונים על בעלי חיים חביבים ואחד על חיות מחמד טלוויזיוניות:

 

עצור, קוקוריקו – שני תרנגולים לקחו על עצמם את משימת השיטור והשמירה על הסדר בגינה. כאן הם נחלצים להפריד בקטטת ארנבונים שאיימה להסלים. (קרין אלון)

נשאב לעניין – לא, החתול הוא לא חלק מהרובוט-שואב-אבק. (קרין אלון)

הבריחה מאלקטרז – כלבלב קטנטן מטפס על התיל בכלוב, נחלץ דרך פרצה בתקרה ומבצע בריחה נועזת לעיני מצלמות האבטחה

הבובלילים – ולמי שהתרגל לצפות במשתתפי האח הגדול על תקן האקווריום האנושי שבסלון – הנה הסאטירה השבועית על משפחת בובליל. הפעם: שיר פתיחה לסדרת אנימציה בהשראת האב, הבת וריח הרייטינג, על משקל סדרת המופת עמק המומינים. (עמית פל). 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים