שתף קטע נבחר

ויקיפדיה מסוננת בבריטניה בגלל תמונת קטינה

עטיפת תקליט, בה מופיעה תמונה מעובדת עם עירום של ילדה, הביאה שש ספקיות אינטרנט בברטניה לחסום את הערך על האלבום בוויקיפידיה

שש ספקיות אינטרנט בברטניה מסננות את האנציקלופדיה החופשית ויקיפדיה ומונעות גישה לערכים, כך על פי דיווח של ZDnet. ויקיפדיה מכילה מליוני ערכים בתחומים שונים ומאפשרת לכל גולש לבצע בהם תיקונים ולפרסם ערכים חדשים.

 

חלק מהגולשים בבריטניה, המנויים בשש החברות, אינם מצליחים לצפות בערך על התקליט "Virgin Killer" של להקת ה"Scorpions". זאת מאחר שעטיפת התקליט, המוצגת בוויקיפדיה, כוללת תמונה מעובדת גרפית של ילדה עירומה.

 

גולשים באנגליה מספרים ל-ynet כי כאשר הם מנסים לגלוש לערך הספציפי הם מקבלים הודעת שגיאה 404, כאילו העמוד אינו קיים - ואין הודעה המסבירה מדוע נחסם. במקביל גלישה בשאר הערכים של וויקיפדיה עובדת ללא תקלות. בשירות הלקוחות של O2, אחת משש החברות אומרים לגולשים כי ככל הנראה מדובר בהגדרות במחשב וכי הם לא מבצעים חסימה.

 

על פי הדיווחים, התמונה שצולמה בשנת 1976 כאשר יצא האלבום, הביאה לכך שהערך בוויקיפדיה נכנס לרשימה שחורה בה מופיעים אתרים המכילים פורנוגרפיית ילדים. ספקיות אינטרנט באירופה מסננות אתרים על פי הרשימה הזו אותה מפעילה Internet Watch Foundation.

 

אי אפשר לערוך

בעיה נוספת שנבעה כתוצאה מהסינון, היא חסימת אפשרות עריכה על ידי גולשים. על מנת לסנן את האתר, הגולשים בשש הספקיות עוברים קודם בשרת פרוקסי, בו נעשה הסינון. בדיון בוויקיפדיה מדווח שהגולשים אינם מזוהים עוד על פי כתובות ה-IP האישיות שלהם, אלא על ידי מספר מצומצם של כתובות IP של שרתי הפרוקסי.

 

באופן רגיל, כאשר גולש מסויים מחבל בערכים או משחית אותם, הוא נחסם על פי הכתובת שלו ולא מתאפשר לו להמשיך לערוך. הלקוחות שגולשים דרך שרתי הפרוקסי השונים עלולים להחסם לעריכה  - כתוצאה מחבלה של גולש אחר, כיון שהם מזוהים באותה כתובת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים