שתף קטע נבחר

פיקוד העורף לתושבי אשדוד: היערכו לירי טילים

תושבי אשדוד, קריית מלאכי ויישובים רבים נוספים קיבלו איגרות המסבירות כיצד יש להתכונן לאיום הטילים והרקטות מרצועת עזה. מדובר בהגדלת טווח האיום לכ-30 ק"מ מרצועת עזה

מאות אלפי תושבים תחת איום חדש. פיקוד העורף חילק בימים האחרונים לתושבי אשדוד, קריית מלאכי ויישובים רבים נוספים עלוני הסברה, שבהם מפורטות הדרכים להתגוננות נכונה מפני התקפות טילים. הדבר נעשה בעקבות החשש כי ארגוני הטרור ברצועת עזה הצליחו להגדיל באופן משמעותי את טווחי השיגור, עד ל-30 ק"מ.

 

לקריאת חוברת ההדרכה - לחצו כאן.

 

בפיקוד העורף אמרו ל-ynet כי "העלונים חולקו מתוך הנחה כי הכנה נכונה תעזור בעת הצורך". בעלונים מוסבר כיצד יש להכין מרחב מוגן בבית מפני איום הטילים וכיצד יש לנהוג בהישמע אזעקה לפני נפילת טילים.

 

אנשי פיקוד העורף חילקו באזור האיום החדש כ-130 אלף עלונים. בפיקוד הסבירו כי הכוונה היא לצייד את האנשים במידע שלו הם זקוקים, מתוך הנחה כי הכנה נכונה תסייע בעת הצורך. בעלון נכתב בין היתר: "בעקבות האפשרות שהרקטות יגיעו גם לאזור מגורך, קיימת חשיבות רבה להכנתך ולהכנת משפחתך להתמודדות עם הקשיים שאינם מוכרים בחיי היום-יום. העלון קורא לתושבים לבדוק היכן נמצא המרחב הממוגן בבית לעת הצורך.

 

במערכת הביטחון נערכים זה זמן להרחבת איום הרקטות והטילים מהרצועה.

בחודש יולי האחרון נערך תרגיל מקיף באשדוד, שדימה התמודדות עם ירי רקטות לעבר העיר. בשנים האחרונות ביצעו ארגוני הטרור כמה "קפיצות מדרגה" בהקשר זה. כך, למשל, החלו שיגורי רקטות "גראד" לעבר אשקלון ואזורים נוספים.

 

אחת הפגיעות הקשות ביותר ארעו לפני כחצי שנה, אז פגעה רקטה במרפאה בקניון חוצות באשקלון. בארוע זה נפצעו 15  בני אדם. במקרה אחר, שהסתיים ללא נפגעים, נפלה רקטת גראד סמוך לביתו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. השר עצמו הזהיר לפני שנה בדיוק מפני הימצאותם של רבע מיליון תושבים תחת איום הטילים והרקטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעת הגראד באשקלון, לפני כחצי שנה
צילום: אמיר כהן
מומלצים