שתף קטע נבחר

נתניהו התעכב והצביע: המון מועמדים, התלבטתי

אחרי תיקון התקלה בירושלים, יו"ר הליכוד בא עם אשתו שרה ולקח את הזמן מאחורי הפרגוד. "אנחנו בוחרים את ההנהגה החדשה למדינה", אמר. יריבו הגדול פייגלין בא לפניו והביע חשש: "מישהו יכול לשחק עם התוצאות"

אחרי שתקלת התקשורת סודרה  - בליכוד חוזרים להתמקד במאבק האמיתי. בבנייני האומה בירושלים החלה הבוקר (יום ב') ההצבעה הממוחשבת באיחור של יותר משעה. בין ראשוני המצביעים בפריימריז היו יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, והאיש שבו הוא נאבק - משה פייגלין. האחרון הביע חשש שהבחירה האלקטרונית תהווה פתח לרמאות. 

 

בוחרים רשימה בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

"אנו רואים כולנו באיזה 'אטרף' נתניהו מנסה למנוע את בחירתי", אמר פייגלין ל-ynet. "עלה בלבי חשש שברגע שבקשתנו לביקורת מדגמית ידנית נדחו, מישהו ינסה להשפיע על התוצאות. כאשר השיטה הינה שיטה ממוחשבת שאין עליה פיקוח, יכול להיות בן אדם שלא יעמוד בפיתוי - ומישהו יכול לשחק עם התוצאות".


נתניהו מתלבט (צילום: גיל יוחנן)

 

נתניהו בא מעט אחריו, יחד עם אשתו שרה. נתניהו התעכב דקות ארוכות מאחורי הפרגוד ולאחר הצבעתו אמר: "יש המון מועמדים מצוינים, נתתי לזה את המחשבה ולכן התעכבתי. אני מאמין שאנו בוחרים היום את ההנהגה החדשה למדינה שתפתור את בעיות הביטחון והכלכלה. אנו מבורכים באנשים מצוינים".

 

במקביל לנתניהו בא להצביע השר וחבר הכנסת לשעבר, דן מרידור. הוא התחבק עם נתניהו והשניים החליפו בינהם מילות ברכה. לאחר מכן אמר מרידור: "אני מקווה שעד הערב יצביעו כל החברים. יש סיכוי טוב מאוד שאנו בוחרים את ההנהגה הבאה".


מחוץ לקלפי בבנייני האומה בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

בתגובה לטענות פייגלין וטענות אחרות בליכוד שמרידור מהווה סמן שמאלני בליכוד ואינו שייך לשם, אמר מרידור: "אני נכנסתי לליכוד לפני 40 שנה וזכיתי לשבת עם מנחם בגין ויצחק שמיר, ואני זה שמייצג את הליכוד האמיתי. ניסיון ההשתלטות על הליכוד של פייגלין וחבריו הוא ניסיון עצוב".

 

פייגלין: התערבות בוטה של נתניהו

פייגלין, מצדו, חזר על מסריו והדגיש כי "ההצבעה היום היא השאלה האם הליכוד יהיה הליכוד של ההתנתקות, הליכוד של קדימה או הליכוד האמיתי שיחזיר את האהבה לארץ ישראל ולתורת ישראל. האם אנו ממשיכים בתהליך החורבן שהמיט שרון והשמאל, או שאנו הולכים לדרך חדשה".


נכנסים להצביע (צילום: גיל יוחנן)

  

פייגלין הוסיף כי כל האמירות לפיהן פעילותו בליכוד פוגעת בתנועה ותפחית את מספר המנדטים, היא תעמולת כזב: "כניסתי לליכוד פותחת את שערי הליכוד לכל המחנה הלאומי.

 ההתערבות הבוטה של נתניהו מבטאת פחד מזה שהוא לא יוכל לעשות לליכוד מה ששרון עזה, וזה לקחת את קולות השמאל ולמסור אותם לליכוד".

 

מוקדם יותר עוכבה ההצבעה ב-20 הקלפיות בבנייני האומה, כחלק מתקלת התקשורת הגדולה של בזק באזור. גם הקלפיות בבית שמש ומבשרת ציון לא תפקדו. יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, תוכנן להצביע אל מול המצלמות בבניני האומה בירושלים - אך גם הוא נאלץ להמתין. הקלפיות ברחבי הארץ יישארו פתוחות עד השעה 23:00.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין ושרה נתניהו באים לקלפי
צילום: גיל יוחנן
משה פייגלין, הבוקר בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מחוץ לקלפי בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים