שתף קטע נבחר

השכמה טלפונית מביבי: לכו להצביע

נתניהו מוטרד משיעור ההצבעה ומנסה להמריץ את המתפקדים גם בשעות הקטנות של הלילה. "הצבעתי כבר, למה להטריד ולהעיר אותי?" - קבל אחד הנקראים אל הדגל. פייגלין על הארכת ההצבעה בשעתיים: "זו לא הפעם הראשונה בה משנים את כללי המשחק בליכוד. אני כבר רגיל"

נתניהו בלחץ. מתפקדים רבים בליכוד קיבלו הלילה לקראת חצות שיחת טלפון מוקלטת מיו"ר המפלגה, בה הוא קורא להם לשוב ולהצביע בפריימריז ומזכיר כי הקלפיות פתוחות עד לשעה 1:00 בלילה.

 

"שלום, מדבר בנימין נתניהו", נאמר בהקלטה. "אני יודע שהשעה מאוחרת, אבל השופט האריך את הבחירות בשעה נוספת. בוא להצביע, בוא להשפיע".

 

לא כולם שמחו לקבל שיחת טלפון מנתניהו בשעה כה מאוחרת. משה מאיר מבית-אל זכה לקבל את השיחה בסביבות השעה 23:00. ל-ynet הוא אמר: "אני כבר הצבעתי, אבל זה נראה לי מוגזם להתקשר ב-23:00 בלילה לאנשים הביתה. הילדים כבר ישנים, אבל כנראה שנתניהו מודאג משיעורי הצבעה נמוכים".

 

מאיר מתקשה להבין: "השיחה היתה מיותרת כי כבר הצבענו. בבית-אל יש 240 מצביעים בערך, כך שחיכינו להצביע כמה שעות טובות. נרשמנו ובאנו כל פעם לראות אם הגיע התור שלנו כבר. חשבנו להצביע בירושלים, אבל גם שם היו תורים, כך סיפרו לנו. ואז אני חוזר הביתה ומחכה לי הודעה גם בטלפון. חבל שהטכנולוגיה לא הוכנה כראוי מבחינת תקשורת המחשבים, אבל לפחות בכל מה שקשור לטלפונים הם בסדר".

 

ומתפקד אחר, שלא הזדהה בשמו, כתב באימייל האדום של ynet: "בנימין נתניהו השתגע. אני חבר ליכוד, נתניהו התקשר בצורה אלקטרונית אלי הביתה, העיר אותי ב-23:35 כדי להודיע לי ללכת להצביע. אני הצבעתי כבר, אז למה להטריד אותי ולהעיר אותי??"

 

הלחץ של נתניהו נובע בעיקר משיעור ההצבעה הנמוך: פחות ממחצית מבעלי זכות ההצבעה טרחו ובאו לקלפי - ואפילו הצליחו להיכנס. כל זאת בשל התורים הארוכים, שנובעים בעיקר מהמערכת החדשה והממוחשבת. בצמרת הליכוד זעמו על ההתנהלות ושקלו להוסיף עוד יום של הצבעה. אנשיו של משה פייגלין, מי שאמור להרוויח מאחוזי הצבעה שכאלה, איימו לעתור על כך לבג"ץ והוא עצמו סיכם: "זו לא הפעם הראשונה בה משנים את כללי המשחק בליכוד. אני כבר רגיל".    

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה, אטילה שומפלבי ויעל לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התורים בירושלים
צילום: דודי ועקנין
"אני יודע שהשעה מאוחרת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים