שתף קטע נבחר

יו"ר הבית היהודי: פרופ' דניאל הרשקוביץ

המועצה הציבורית המרכיבה את רשימת מועמדי המפלגה לכנסת, שהפנתה את הגב לחברי הכנסת של התנועה, העדיפה את הפרופסור מהטכניון

אחרי אמירת ה"לא" לחברי הכנסת והאולטימטום ליעקב עמידרור לעמוד בראש הרשימה - החליטו אמש (יום ב') במפלגת "הבית היהודי" לבחור ברב פרופ' דניאל הרשקוביץ ליו"ר התנועה.

 

המועצה הציבורית המרכיבה את רשימת מועמדי המפלגה לכנסת העדיפה את פרופ' הרשקוביץ על אבי וורצמן - מנכ"ל תנועת "מבראשית".

 

פרופ' הרשקוביץ (55) שירת כקצין בדרגת רב-סרן בחיל המודיעין. הוא פרופסור מן המנין למתמטיקה בטכניון. בין השנים 1996 ל- 1999 הוא שמש כראש היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון, בין השנים 2000 ל-2004 הוא כיהן כדיקן הפקולטה למתמטיקה בטכניון ומאז 2005 הוא מכהן כיו"ר ארגון הסגל האקדמי בטכניון. הוא משמש כיום כרב שכונת אחוזה בחיפה.

 

עד היום הוא פרסם מעל ל-80 מאמרים מדעיים בעיתונות מתמטית. הוא הוזמן לתת עשרות הרצאות בכינוסים מדעיים ברחבי העולם. הוא נשוי לשמעונה, מנהלת בית הספר "אבן גבירול" לחינוך מיוחד, אב לחמישה ילדים וסב לשמונה נכדים.

 

מוקדם יותר דרשו ראשי המפלגות המרכיבות את הבית היהודי - בני אלון (מולדת), זבולון אורלב (מפד"ל) וצבי הנדל (תקומה) - להיפגש קודם לישיבה המכרעת של המועצה עם עמידרור, שבימים האחרונים מסרב להפצרות לכהן כיו"ר מוסכם.

 

ביום חמישי שעבר כונסה המועצה הציבורית כדי לראיין את ששת המועמדים לתפקיד ולהכריע מי יהיה היו"ר, אולם בתום דיון ארוך הוחלט לקיים קודם הצבעה חשאית בשאלה האם ייבחר

 מועמד חדש או אחד משלושת הח"כים המכהנים שהגישו מועמדות לתפקיד. חברי המועצה הדיחו את זבולון אורלב, אורי אריאל ובני אלון מההתמודדות, ודחו את ההכרעה בכמה ימים עד שובו ארצה של הרשקוביץ, ששהה בארה"ב.

 

בינתיים ניסו במפלגה לשווא להציג מועמדים נוספים, ואף הופעל לחץ כבר על יו"ר המועצה הציבורית אלוף (מיל') יעקב עמידרור, כדי שיסכים לכהן כיו"ר מוסכם. עמידרור סירב.


פורסם לראשונה 08/12/2008 23:58

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים