שתף קטע נבחר

הרשימה של פייגלין היכתה את נתניהו

לא רק שפייגלין הצליח להתברג למקום ריאלי ברשימה של נתניהו, גם מי שהיה ברשימת המומלצים שלו זכה להצלחה. מי שלא הומלץ על-ידו נדחק למקומות הנמוכים במקרה הטוב, או למקום לא-ריאלי במקרה הרע

פייגלין היכה את נתניהו. אם מישהו נוסף היה צריך הוכחה לעוצמתו של משה פייגלין בליכוד - הלילה הוא קיבל אותה. רשימת המועמדים המומלצים של פייגלין, שנחשפה לראשונה ב-ynet, הוכיחה את עצמה בפריימריז של הליכוד מעל ומעבר למצופה. "אני שמח שרשימת המומלצים שלי השפיעה על בחירת וקידום מועמדים הנאמנים לארץ ישראל", אמר פייגלין ל-ynet.

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

זמן קצר לאחר שנודע למקורבי נתניהו כי פייגלין נבחר למקום ה-20, הם החלו לפשפש בחוקת הליכוד כדי למצוא מוצא. הרעיון היה לבדוק האם אפשר לדחוק את פייגלין למקום מאחר שהמשבצת שעליה הוא יושב כעת היתה מיועדת לאשה, אלא שהשריון התבטל מכיוון שאשה נבחרה למקום גבוה יותר. במצב זה ביקשו לברר אם אפשר למקם מיד אחרי המקום ה-19 את הרשימה המשוריינת לנציגי המחוזות הממוקמים מ-21 והלאה.

  

לבד מפייגלין, שעל-אף כל המהלכים שביצע נתניהו הצליח להיכנס למקום ריאלי ברשימה, זכו המועמדים בהם תמך למקומות גבוהים. כך למשל, החמישייה הפותחת של הליכוד - המורכבת מגדעון סער, גלעד ארדן, ראובן ריבלין ומשה כחלון - כולם כיכבו ברשימת המומלצים של פייגלין. מנגד, חברי כנסת שלא הופיעו ברשימה זו כמו סילבן שלום ויובל שטייניץ - התברגו במקומות נמוכים יותר.

  

גם חברת הכנסת לשעבר גילה גמליאל, שהופיעה ברשימת המומלצים של פייגלין, זכתה בהישג מדהים כשהתברגה במקום ה-19 ברשימה, ובדומה לכך שגיב אסולין - שניצח בקרב על משבצת הצעירים - בין היתר מול המועמד גדי יברקן שאותו הריץ נתניהו.

 

הרשימה הצליחה

אפילו בחלק מהרשימות האזוריות זכו המועמדים שבהם תמך פייגלין להצלחה: בירושלים ניצחה קטי שטרית את שמואל סלבין בו תמך נתניהו, במישור החוף ניצח דני דנון בו תמך פייגלין את טל ברודי של נתניהו, וביש"ע ניצח בועז העצני - נציגו

של פייגלין. בקרב על משבצת העולים לא הצליחו מועמדיו של פיגלין - אסיה אנטוב ושמואל סקט - בעיקר בעקבות מהלך שהוביל נתניהו להפרדת ההצבעה על המשבצת הזו.

  

גורמים בליכוד אמרו הלילה כי "פייגלין הוכיח שמתפקדיו נאמנים, והם הצביעו באופן מלא לרשימת המומלצים שלו. זה השפיע באופן משמעותי על מי שהופיע ברשימה שלו, ומתברר שגם על מי שלא".

  

שגיב אסולין אמר בשיחה עם ynet: "קיבלתי קרוב לעשרת אלפים קולות. אני מעריך שהעובדה הופעתי ברשימת המומלצים של פייגלין - עזרה לי. בנוסף תמכו בי אנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית. אין מחנאות בליכוד. כולנו ביחד עובדים כדי לנצח את קדימה והשמאל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. הרשימה המנצחת
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
נתניהו. ניסה לדחוק את פייגלין, וכשל
צילום: עופר עמרם
סער. היה ברשימה וזכה במקום השני
צילום: עופר עמרם
שלום. לא היה ברשימה והגיע למקום שביעי
צילום: צפריר אביוב
מומלצים