שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ג'נרל מוטורס: אכזבנו את הלקוחות

  יצרנית הרכב הגדולה באמריקה פרסמה מודעה בה היא מודה בשורה של טעויות וכשלים שהובילו אותה לסף פשיטת רגל. המטרה: הפעלת לחץ על הסנאט לאשר סיוע כספי

  ג'נרל מוטורס חשפה היום מודעת פרסום כנה באופן יוצא דופן, בה היא מודה שהיא "איכזבה" ולעיתים אפילו "בגדה" בצרכנים האמריקנים. זאת, כחלק ממהלך לשכנע את הממשל הפדרלי להגיש לה סיוע כספי שימנע ממנה לפשוט רגל בשבועות הקרובים. המודעה המודפסת מסמלת שינוי דרמטי מהעמדה הציבורית של GM בשבועות האחרונים, במהלכם טענה כי הצידוק למתן סיוע נובע מכך שמשבר האשראי ערער את מצבה באופן שבכיריה לא יכלו לנבא או למנוע. המודעה מגיעה גם בזמן שמנכ"ל החברה מאז שנת 2000, ריק וואגוניר, עומד בפני לחץ להתפטר כתנאי לקבלת 18 מיליארד דולר בכספי סיוע.

   

  "אנחנו אמנם עדיין מובילי המכירות בארצות הברית, אבל אנחנו מודים שאיכזבנו אתכם", כך לשון המודעה. "לעיתים הפרנו את האמון שלכם בכך שהרשנו לאיכות ליפול מתחת למקובל בתעשייה, והעיצובים שלנו הפכו ללוקים בחסר".


  סוכנות ג'נרל מוטורס בארה"ב שתפסיק לשווק מכוניות חדשות (צילום: AFP)

   

  המכתב, שאיננו חתום, נכתב תחת הכותרת "המחוייבות של GM לעם האמריקני" והתפרסם ב"אוטומוטיב ניוז" רב-ההשפעה. במודעה מודה GM בשורת שגיאות אסטרטגיות, אותן הטיחו בפניה אנליסטים ומבקרים במשבר הנוכחי. "גרמנו לכך שהמותגים ורשת הסוכנויות שלנו איבדו מיקוד בשוק הרכב האמריקני", אומרת המודעה, בה מודה GM גם בכך שהתמקדה יותר מדי בטנדרים ורכבי שטח גדולים ובזבזניים.

   

  למרות הדברים, GM מציינת כי נפגעה גם עקב כוחות שאינם בשליטתה, וזאת בזמן בעיצומה של תוכנית התייעלות. "למרות שנענו במהירות להפחית את ההוצאות ביותר מ-20 מיליארד דולר, מצאנו עצמנו קרובים באופן מפחיד לפשיטת רגל". קריסת GM תעמיק את המיתון בארצות הברית ותגרום לכך ש"מיליוני משרות יהיו בסכנה", לפי המודעה, שגם מדגישה את מחויבות ההתייעלות של היצרנית, ואת כוונתה להשיב את כספי הציבור שיינתנו לה כבר ב-2011, אם אכן תזכה לקבלם.

   

  הדיון בעניינן של יצרניות הרכב האמריקניות, ג'נרל מוטורס, פורד וקרייזלר, נערך בימים אלה בוושינגטון בהשתתפות בכירי תעשיית הרכב. לפי המידע הדולף מחדרי הדיונים, נראים סיכוייהן לזכות בחבילת סיוע - לפחות צנועה יחסית בגובה 15 מיליארד דולר - טובים למדי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  GM. מודה בבעיות איכות, סדרי עדיפויות ובהפרת אמון הציבור
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים