שתף קטע נבחר

צ'ילה: כלב ניסה להציל כלב שנדרס בכביש מהיר

הכלב, מתברר, אינו רק ידידו הטוב של האדם: תחנות הטלוויזיה בצ'ילה משדרות ביממה האחרונה תמונות מדהימות של כלב המנסה להציל כלב אחר שנדרס בכביש מהיר.
 
התמונות נתפסו בעדשת מצלמות האבטחה שהוצבו סמוך לכביש. בתחילת הסרטון נראה כלב משוטט שניסה ככל הנראה לחצות כביש סואן בבירה סנטיאגו, אך נדרס למוות על ידי מכוניות חולפות. דקות לאחר מכן תיעדו מצלמות המעקב כלב נוסף שהגיע למקום, ולמרות הסכנה הצליח לחמוק בין המכוניות הדוהרות ולהגיע אל הכלב הפגוע ששכב במרכז הכביש.
 
בשלב הבא החל הכלב המחלץ לגרור את פגר הכלב הפגוע בשיניו, כשהוא ממשיך לחמוק מהמכוניות, עד שהרחיק את הכלב הפגוע לשולי הכביש. 


 
  • לצפייה בסרטון (זהירות: תמונות קשות) - לחצו כאן
 
דקות ספורות לאחר מכן הגיעו למקום גם צוותי תחזוקה של הכביש, והרחיקו מהמקום את הכלב המחלץ ואת הכלב הפגוע. אלא שבתום החילוץ, הגיבור האמיץ עם הפרווה, שהיה מבוהל מהאירוע, ברח ונעלם.
 
הסרטון שודר במספר תחנות טלוויזיה בצ'ילה, והגיע בסופו של דבר גם לרשת האינטרנט שם זכה למאות אלפי צפיות מאז יום שני. "המראה המוצג ממצלמות המעקב חושף סיטואציה נפוצה בכבישים המאוכלסים על יתר המידה במדינה", אמרו שדרני הטלוויזיה על רקע התמונות הדרמטיות. "זה נורמלי מבחינתנו לראות כלבים נדרסים... זה נוגע ללב לראות פעולות הגבורה של הכלב השני, שניסה למשוך אותו לציד הכביש. אנו נמשיך לראות מחזות כאלו עד שנמצא פיתרון לכלבים הנטושים שחיים ברחובות שלנו".
 
צ'ילה אכן סובלת בשנים האחרונות מריבוי במספר הכלבים הנטושים. באזור הבירה בלבד יש כ-200 אלף כלבים נטושים משום הרשויות מתקשות להתמודד עם תופעת נטישת כלבים ואין מבצעי סירוס ועיקור המוניים.
 
לדברי הרשויות, תמונות ההצלה המרגשות הביאו אנשים רבים להתקשר לתחנות הטלוויזיה ולמשטרה ולשאול מה עלה בגורל הכלב המחלץ והאם ניתן לאמץ אותו. בינתיים, לא ידוע מה עלה בגורלו .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלב הראשון לפני שנדרס למוות
מומלצים