שתף קטע נבחר

לבני על תוצאות המיצ"ב: צריך לעשות מעשה

יו"ר קדימה התייחסה במפגש עם מורים בתל-אביב לנתונים המדאיגים ממבחני המיצ"ב: "אסור שנסתפק בלהיות מוטרדים מהתוצאות האלה"

הנתונים הלא מחמיאים על הישגי תלמידי ישראל, כפי שהתבטאו במבחני המיצ"ב - לא הפתיעו את יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני. לבני אמרה הערב (יום ג') "לא היינו צריכים את התוצאות של היום כדי לדעת שיש בעיה".

 

על-פי מבחני המיצ"ב, במבחן במתמטיקה הממוצע בכיתות ה' הוא 59.2, ובכיתות ח' 44.1. במבחן מדע וטכנולוגיה לכיתות ה' הממוצע הוא 59.2, בכיתות ח', הממוצע הוא 56.5.


 

לבני התייחסה לתוצאות במפגש שערכה בתל אביב עם כחמישים מורים ומנהלי בתי ספר מרחבי הארץ. "אנחנו נפגשים ביום שבו כל אזרח במדינה שומע על תוצאות המיצ"ב וחש רע מאוד כלפיהן", היא אמרה.

 "אסור שנסתפק בלהיות מוטרדים מהתוצאות האלה, צריך לעשות מעשה. המדינה מתבססת על החינוך. זה החינוך של הילדים שלנו וברור לכל היושבים כאן שמדובר בעתיד שלנו. מדינה שהיא חסרת משאבי טבע מסתמכת על ההון האנושי שלה והוא כאמור מבוסס על החינוך שאנו מקנים".

 

יו"ר קדימה אמרה כי היא רואה חשיבות בקידום מערכת החינוך. "החינוך היה ויהיה בבת עיני. הנושא הזה הוא קריטי וגם תקצובו הוא בעל חשיבות עליונה.

 אנחנו בתקופת בחירות, וודאי נשמע הרבה הבטחות גם בנושא הזה, וכולם יבהירו מחויבותם לנושא החינוך. אך אני הצעתי בעבר ואני שבה ומציעה לכל המתמודדים - בואו נסכם מראש שלא משנה איפה נהיה - נשתף פעולה ונתמוך בתכנית לשיפור המצב ובלבד שתהיה תוכנית טובה. בואו לא נחפש את ההבדלים ונעצים אותם, אלא נתכנס סביב מכנה משותף קיים על האופן בו יש לטפל בנושא הזה".

 

לבני פנתה למורים ואמרה: "הזמנתי אתכם כדי לשמוע ממכם - האנשים שהם חלק חשוב כל כך מהמערכת מזה שנים - על המצב בשטח ועל הרעיונות לטפל במצב - מהזווית שלכם". בכנס נכחה גם ח"כ רונית תירוש, שהיתה ממגבשי מצע החינוך של קדימה.

 

גם סגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, התייחס לתוצאות. "התוצאות הן כרטיס אדום לראשי מערכת החינוך לדורותיה. חינוך ראוי זה חינוך שמדגיש את החינוך לערכים, למידות, ואת החינוך היהודי האמיתי. חינוך זה יהווה בסיס לשיפור ההישגים הלימודיים ולמעבר מכישלון להצלחה", הוא אמר. ישי הוסיף כי הנתונים מצביעים על כישלון של מערכת החינוך ולא על כישלון של ילדי ישראל.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. מודאגת מהחינוך
צילום: AP
מומלצים