שתף קטע נבחר

ברק אישר להעביר 100 מיליון שקל לעזה

לנוכח מצוקת המוזמנים בעזה, שגרמה לסגירת בנקים, אישר שר הביטחון, אהוד ברק, להעביר 100 מיליון שקל לרצועה לצורך תשלום משכורות עובדי הרשות. אולמרט דרש הבוקר במטבחון: השאירו את צה"ל מחוץ לוויכוח הפוליטי

שר הביטחון, אהוד ברק, אישר בצהריים (יום ד') להעביר 100 מיליון שקלים מבנקים בגדה המערבית לבנקים ברצועת עזה. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשותיהם של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר, על רקע מצוקת המזומנים ברצועה, שגרמה לסגירת בנקים.

 

הכסף אמור לשמש לתשלום משכורות של כ-70 אלף עובדי הרשות הפלסטינית ברצועת עזה. 100 מיליון השקלים יועברו עוד לפני יום ראשון, באמצעות משאיות ברינקס ישראליות - אך לא יהיה בהן כסף ישראלי.

 לאחר חג הקורבן, המעכב את ההעברה, הסכום יעמוד לרשות הפלסטינים.

 

סגן ראש הממשלה ויו"ר ש"ס אלי ישי, ביקר את החלטת ברק ואמר: "מדובר בפרס לטרור. הצמרת הביטחונית-מדינית התכנסה, ובמקום שתצא בשורה לעוטף עזה, שדרות ואשקלון, יוצאת משם בשורה לעזה ולמשגרי הקסאמים".

 

גם ב"ישראל ביתנו" מיהרו לתקוף: "ברור שמאה מיליון שקל שמועברים היום, יחזרו מחר כמאה אלף קסאמים. אין ספק שמעכשיו ברק יהיה סחבק, סימפטי וטרנדי רק בעיני הפלסטינים".

 

הבוקר: דיון במטבחון

הבוקר התכנסו שרי המטבחון - ראש הממשלה, שרת החוץ ושר הביטחון - לדון בדרכי התגובה על הירי המתמשך מעזה. בדיון השתתפו גם גורמי ביטחון בכירים, בהם נציגי הצבא והשב"כ.

 

אולמרט ביקש בדיון להוציא את צה"ל ומערכת הביטחון מחוץ לוויכוח הפוליטי בתקופת הבחירות - על רקע התנצחויות בין לבני לברק. "אין לייחס לראשי מערכת הביטחון, לצה"ל ולגופי הביטחון שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

 

על פי ההודעה הרשמית מלשכת אולמרט, "במהלך הדיון נמסרו סקירות מודיעיניות ומבצעיות והוחלפו דעות בשאלת המשך מדיניותה של ישראל מול גורמי הטרור השולטים ברצועת עזה. זאת לנוכח ההפרות החוזרות ונשנות של החמאס את ההבנות שהושגו עם מצרים, בנושא הרגיעה".

 

לקראת כינוס המטבחון, קרא השר מאיר שטרית להפסיק לדון על מיגון יישובי ישראל: "חינכנו לאורך שנים את צה"ל שההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה. אני רוצה שיתמגנו בעזה ולא ימגנו את ישראל".

 

הבוקר פגעה רקטת קסאם בשטח פתוח סמוך לקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. הרקטה התפוצצה סמוך לקיבוץ בשעה שתלמידים יצאו לבתי הספר ולגנים. קול הפיצוץ גרם לבהלה רבה במקום. הקיבוץ טרם מוגן ובקרוב יחלו בו העבודות. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אישר העברת הכספים. אהוד ברק
צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון
כספומטים בעזה. מצוקת מזומנים
צילום: AP
מומלצים