שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לראשונה: ביוגרפיה של לוין קיפניס

  הביוגרפיה של לוין קיפניס, מתפרסמת לראשונה בעברית. קיפניס נחשב ל"מלך הילדים" וכתב אלפי יצירות, יותר מכל סופר ילדים אחר בארץ

  לראשונה מתפרסמת בעברית הביוגרפיה של לוין קיפניס, מי שנחשב ל"מלך הילדים" וכתב אלפי יצירות, יותר מכל סופר ילדים בארץ. בין שיריו הידועים נמצאים, בין היתר, "שנה הלכה, שנה באה", "סביבון, סוב, סוב", "מי יבנה בית בתל אביב", "רקפת" ועוד. בין סיפוריו המוכרים: "המטריה הגדולה של אבא", "מעשה באגוז הזהב", "אליעזר והגזר" ועוד.

   

  את הביוגרפיה כתבה הפזמונאית לאה נאור. "לכתוב את הביוגרפיה שלו היתה בעיקר חוויה מפתיעה. לא ידעתי איזה חיים מעניינים היו לבחור הצנוע הזה", היא אומרת. "קיפניס נתן את התשתית לכל שירי החג של בתי הספר והבין שהילדים הם אלה שמביאים את התרבות הביתה. עד היום הנוכחות שלו בחיינו מדהימה. הוא הרבה יותר נוכח, למשל, מביאליק, ולטעמי הכמות שהוא כתב בחייו, מגיל 10 עד גיל 96, היא משהו עבור ספר השיאים של גינס".

   

  לכבוד צאת הביוגרפיה, שנקראת "מלך הילדים לוין קיפניס", וכן הספר "שירי לוין קיפניס למקהלה"

  יתקיים אירוע חגיגי, במעמד שרת החינוך יולי תמיר, במכללת לוינסקי. האירוע יתקיים ביום ראשון הקרוב, באודיטוריום של המכללה. בתכנית ייקחו חלק, בין היתר, ילדיו של קיפניס ולאה נאור וכן יוקרנו קטעי ארכיון בהם השתתף קיפניס.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים