שתף קטע נבחר

הטובים לפוניבז'

בכירים בחיל האוויר ביקרו היום בספינת הדגל הליטאית - ישיבת פוניבז' בבני ברק. הם נכנסו לבית המדרש, השתתפו בשיעור ונפגשו עם ראשי הישיבה. הרב אדלשטיין לקצינים: "אתם מקיימים מצווה בכל רגע ורגע". היוזם, רב חיל האוויר: "אמשיך להפגיש בין הצדדים"

תורתם אומנותם: תלמידי "ספינת הדגל הליטאית" - ישיבת פוניבז' בבני ברק – זכו היום (ד') לביקור לא שגרתי בבית המדרש. בשעות הבוקר, בעיצומו של "סדר א'", נכנסה למקום משלחת קצינים בכירים בחיל האוויר, כשהם מלווים ברב החיל, סא"ל משה ראב"ד. ביוזמת הרב הם הגיעו לישיבה כדי לפגוש ולהכיר את אלה שעולמם נראה רחוק מאוד משלהם, ובכל זאת הצליחו למצוא שפה משותפת.

 


בבית המדרש (צילום: שוקי לרר)

  

בתחילה ביקרו הקצינים בהיכל הישיבה ושוחחו עם חלק מהתלמידים, ולאחר מכן נלקחו לחדר מיוחד כדי לשמוע שיעור בגמרא. לבקשת הרב ראב"ד הצטרף לאירוע גם זקן ראשי הישיבה, הרב גרשון אדלשטיין, שבירך את האורחים ואמר: "כל דבר שאדם עושה יכול לזכות במצווה, ואם רק תחשבו שאתם נמצאים שם עבור עם ישראל תקיימו מצווה בכל רגע ורגע".

 


רב החיל עם הרב המקומי (צילום: שוקי לרר)  

 

"דעו לכם שכל אדם יכול להגיע למדרגת רוח הקודש - בין אדם שיש לו תפקיד רם דרג ובין אדם שהוא סנדלר", הוסיף הרב אדלשטיין, "כל הצבא מתקיים בזכות לימוד התורה של עם ישראל, עד שכתוב בגמרא שתלמידי חכמים לא צריכים שמירה". 

 

רב חיל האוויר, משה ראב"ד, סיפר במפגש כי לפני פרישת מפקד החיל הקודם, אלוף אליעזר שקדי, שאל אותו המפקד האם יש לו בקשה מיוחדת ממנו לפני שהם נפרדים. ראב"ד השיב כי היה רוצה שיתחיל ללמוד גמרא. שקדי נענה לאתגר ומייד זכה לחברותא קבועה עם אחד הרבנים המיודדים עם ראב"ד. 

 

סגן-אלוף הרב ראב"ד אמר ל-ynet כי הוא נוהג לקיים את המפגשים מעת לעת מאז החל את שירותו בחיל האוויר לפני כ-20 שנה, והוא מבטיח להמשיך בכך גם בעתיד. "חשוב מאוד להפגיש בין הקצונה הבכירה הזו לתלמידי הישיבות", אמר, "וחשוב שיכירו גם את הגמרא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בחברותא
צילום: שוקי לרר
הרב שך זצ"ל בפונוביז'
מומלצים