שתף קטע נבחר

הבוקר: הליכוד ידון בעתירה לדחיקת פייגלין

סעיף אחד של הליכוד קובע כי אם מתבטל הצורך בשיריון הרשימה כולה מקודמת, מנגד קיים בתקנון סעיף הקובע כי החל ממקומות 2 ועד 21 ישובצו נבחרי הרשימה הארצית

נתניהו עוד בלחץ? ועדת הבחירות של הליכוד תדון הבוקר (ה') בשעה 10:00 בעתירה שעשויה לדחוק את בחירתו של משה פייגלין מהמקום ה-20 לאמצע העשירייה הרביעית. את העתירה הגיש מקורבו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אופיר אקוניס, שנבחר למקום ה-28 כנציג מחוז תל-אביב.

 

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד יעקב נאמן, טוען אקוניס כי לאחר שבוטל הצורך בהבטחת ייצוג לנשים - כיוון שנבחרו במקומות גבוהים יותר - צריכים נציגי המחוזות השונים להשתבץ במקומות גבוהים יותר ולא נציגים שרצו ברשימה הארצית.

 המשמעות של העתירה, אם תתקבל, היא כי פייגלין, אהוד יתום ומיכאל רצון - עשויים להידחק למקומות לא ריאליים ברשימה.

 

מנגד עשויים נציגי מחוזות בהם תמך פייגלין, כגון קטי שטרית ובועז העצני, להתקדם למקומות גבוהים יותר ברשימה - אשר עשויים להיות ריאליים יותר מהמקומות בהם הם משובצים כעת.

 

בכירים בליכוד מתחו אמש ביקורת נוקבת על נתניהו ואמרו כי הוא, בהתנהלותו, אשם בבחירתו של פייגלין. הבכירים אף אמרו על נתניהו לסגת מן העתירה הזו, שכן היא עשויה לגרום לליכוד נזק נוסף על זה שכבר נגרם.

 

היועץ המשפטי של הליכוד עו"ד אבי הלוי, טרם גיבש את חוות דעתו הסופית בעניין - אותה הוא אמור להציג מחר בפני הוועדה. גורמים בכירים בליכוד התקשו להעריך את סיכוייה של העתירה להתקבל, בעקבות שני סעיפים סותרים בתקנון הבחירות של המפלגה. סעיף אחד - עליו נשען אקוניס בעתירתו - קובע שאם מתבטל הצורך בהבטחת ייצוג "תקודם הרשימה כולה בהתאמה".

 

מאידך, קיים בתקנון הבחירות סעיף אשר כי החל ממקומות 2 ועד 21 ישובצו נבחרי הרשימה הארצית - בכפוף להבטחת ייצוג לנשים במקומות 10 ו-20.

 

משה פייגלין הגיב אמש לעתירה ואמר: "הבוחר הליכודי אמר את דברו. כבוד השופט גרוס - יו"ר ועדת הבחירות - חתם על הרשימה לכנסת, והניסיונות שנעשים עכשיו לשנות את מה שהחליט הבוחר לא מוסיפים כבוד לתנועה".

 

פייגלין עצמו לא מתכוון לוותר, גם אם בית הדין של הליכוד יקבל את עתירתו של אקוניס.

 לדבריו, "ברור לי שיהיה כאן מאבק משפטי - אני משוכנע שננצח במאבק הזה, כי החוקה אינה ניתנת לפרשנות. החוקה מאוד מאוד ברורה. מי שעלול להפסיד ממהלך כזה זה הליכוד עצמו".

 

בעתירה אחרת - פנתה גם מירי רגב לוועדת הבחירות בבקשה לקדמה מהמקום ה-34 למקום ה-29, בטענה שזהו מקום שאמור להיות משוריין לאשה.

 

בתוך כך, ביטל נתניהו כינוס שהיה אמור להיערך אמש בנוכחות 40 המועמדים הראשונים ברשימת הליכוד לכנסת. בכנס התכוון יו"ר המפלגה להציג את עיקרי הקמפיין. בכירים בליכוד העריכו כי נתניהו ביטל את הכינוס בעקבות העתירות שהוגשו בעניין הפריימריז ועשויות לשנות את תוצאות הבחירות.  


פורסם לראשונה 10/12/2008 20:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. יזוז לעשירייה הרביעית?
צילום: עופר עמרם
נתניהו. ביטול כינוס
צילום: עמית שעל
מומלצים