שתף קטע נבחר

זכויות הגבר במרוץ: "אם אשה שולטת, הילד הומו"

למרות הכישלונות, יעקב שלוסר מתמודד שוב - ומספק פנינים: "מה ההבדל בין מכשפה לקוסמת? קוסמת זה לפני החתונה". אם החוק שלו יעבור, ילד מגירושים יעבור כברירת מחדל לחזקת האב: "הייתי בעד שוויון, אבל נשים לא יודעות לקבל שוויון"

במהלך השנים האחרונות מפלגות גדולות התפצלו, ראשי ממשלה התחלפו ועמדות מדיניות השתנו מקצה לקצה, אבל מי שמחפש יציבות במערכת הפוליטית הישראלית יוכל למצוא אותה דווקא באגף הקוריוזים. למרות שהם חווים כישלון צורב כבר שלוש מערכות בחירות ברצף, החליטו גם הפעם במפלגה לזכויות הגבר בישראל להציג את עצמם בפני הבוחר או הבוחרת, שחוששים מ"הפמיניסטיות שהורסות כל חלקה טובה במדינה הזאת".

 

בראש מפלגת רע"ש, שהגרפיטי עם מספר הטלפון שלה מתנוסס על רחובות רבים ברחבי הארץ, עומד עדיין יעקב שלוסר בן ה-54. בזמן שרבים אחרים שינו מדיניות והפכו למתונים יותר שלוסר נשאר נאמן לעקרונותיו החד משמעיים, "היות ואנחנו חיים במדינה פמיניסטית קיצונית, כל המערכת מוסטת, עם זה בתי המשפט, שירותי הרווחה, המשטרה, הממשלה", הוא מסביר ברצינות ובנחישות ל-ynet, "הפמיניסטיות הורסות כל חלקה טובה במדינה הזאת. מדינה שלא נותנת כבוד לגברים שלה אין לה זכות קיום".

 

הבעיה המהותית עליה מצביע שלוסר טמונה דווקא בסטטיסטיקה. לטענתו, כל אבא גרוש שני במדינה לא רואה את בנו בשל מאבקי גירושין. שלוסר מסביר כי מלבד העוול שנעשה לאבות, גם הבנים עלולים לסבול מנזק פסיכולוגי בלתי הפיך, "לילדים יש זכות לראות את האבות שלהם. אחרת הם יאבדו את הזהות המינית שלהם. הילד שרואה שהאישה שולטת, בניגוד לטבע, יכול להפוך להומוסקסואל".

 

אבל מלבד הסיסמאות יש לשלוסר גם תוכנית עבודה של ממש, "דבר ראשון שאעשה אם אכנס לכנסת הוא לחוקק חוק שהילדים יועברו לחזקת האב באופן מקדמי, ורק לאחר מכן ייבחן כל מקרה לגופו". כעת עולה השאלה מדוע לא מסתפק יושב ראש התנועה פשוט בשוויון בין הגבר לאשה, "בעבר הייתי בעד שוויון, אבל ראיתי שנשים לא יודעות לקבל שוויון, אם אתה טוב הן עולות לך על הראש וזה מאלפי מקרים, במשך 20 שנה שאנחנו קיימים".

 

שלוסר מספר כי הוא וחבריו מסייעים לגברים במשך 20 שנה במסגרות שונות, כאשר הפוליטיקה היא מבחינתו שליחות של ממש, "נמשיך לרוץ כל עוד כל עוד הסיפורים האלו מגיעים אלינו", הוא אומר ל-ynet, "המקרים מזעזעים אותי כל פעם מחדש ונותנים לי מוטיבציה להגיע לכנסת. הסיסמא הנוכחית שלנו היא - הפעם יש יותר נפגעים ויותר גברים שהרסו להם את החיים".

 

שוביניזם? מה פתאום

לדברי שלוסר, הציבור הישראלי אומר באופן ברור את דברו בקלפי, "התחלנו ב-1,250 קולות והגענו ל-4,200. בבחירות האחרונות יצאנו במקום ה-20, לפני כל מפני מפלגות מוזרות כמו של פריצקי. זה עדין רחוק מאוד מאחוז החסימה אבל עובדה שאנחנו מתקדמים".

 

שלוסר אומנם חש שהפמיניסטיות מאיימות עליו, אבל למילה שוביניזם הוא מתכחש בתוקף. שלוסר מדגיש, כי יש לו בת והוא אפילו הגיע לעולם בעזרתה האדיבה של אשה - עמדותיו הפוליטיות הן פשוט עניין טבעי, "הטענות כאילו אני שוביניסט הן דמגוגיה. אני אוהב נשים, בעד זוגיות, אמא שלי הייתה אישה ויש לי בת. אני לא נגד נשים, אבל יש כללים של הטבע: הגבר צריך להיות למעלה, לא צריך להיות שוויון".

 

לשיטתו של שלוסר, גם הנשים תומכות בעמדותיו - עד שהן עוברות מתחת לחופה, "הן גם לא רוצות שוויון זאת רק קבוצה קטנה של נשים שהן בכלל לא נחשבות לנשים בעיני. מה ההבדל בין מכשפה לקוסמת? קוסמת זה לפני החתונה. וזאת אשמת המדינה, כי היא נותנת להם את האפשרות להיות מכשפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
זה הכל בטבע. יעקב שלוסר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים