שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  רשימת השמאל המשותפת: התנועה החדשה-מרצ

  הנהלת מרצ ונציגי תנועת השמאל החדשה דנים בהתמודדות המשותפת לקראת הבחירות לכנסת. ח"כ אורון: אחרי הפריימריז במרצ יוחלט באילו מקומות ישובצו נציגי התנועה החדשה. מגעים להשתלבות "הירוקים" בגוש השמאל

  הנהלת מרצ עורכת הערב (יום ה') פגישה עם נציגי תנועת השמאל החדשה שאמורה לחבור אליה לקראת הבחירות לכנסת. שמה של הרשימה המשותפת צפוי להיות "התנועה החדשה-מרצ".

   

  יו"ר מרצ, חיים אורון, אמר כי "מדובר בדו-שיח בו יציגו חברי התנועה החדשה את הסיבות לריצה המשותפת.

  מיד לאחר הפריימריז במרצ ביום ראשון נסכם על המקומות בהם יוצבו חברי התנועה וועידת מרצ תאשר זאת". אורון אישר את שמה של הרשימה המשותפת וציין כי גם הוא כפוף לאישור הוועידה.

   

  אורון הוסיף כי מפלגת "התנועה הירוקה" נמצאת גם היא במגעים להשתלבות בתנועת השמאל החדשה. "הכוונה היא לשריין מקומות לחברי התנועה החדשה לאורך כל הרשימה, לא מדובר בתוספת למרצ אלא בחבורה שמצטרפת להליכה משותפת איתנו". בהתייחס למצבה של מרצ בסקרים אמר: "שמחנו לראות בשבוע שעבר סקרים גבוהים יותר, אך אנו הולכים למהלך ארוך טווח שאת התוצאות שלו נראה רק בבחירות".

   

  "פלטפורמה לבניית מפלגה סוציאל-דמוקרטית"

  נציג תנועת השמאל החדשה, צלי רשף, אמר כי התנועה כוללת גרעין של כמה מאות אנשים מכלל מהחברה הישראלית. "אנו רואים במרצ פלטפורמה לבניית מפלגה סוציאל-דמוקרטית. בכוונתנו ליצור בית עבור מאות אלפי בוחרים. היום יש בכנסת פחות מ-20 ח"כים המשתייכים לסוציאל-דמוקרטים".

   

  בהתייחס לאפשרות שיעמוד בראש התנועה החדשה וישוריין במרצ, אמר רשף: "טרם החלטתי אם להתמודד וגם התנועה החדשה עדיין לא החליטה מי האנשים שיעמדו בראשה.

  יש לי כבוד רב למרצ ואנו מבקשים להקים יחד איתם כוח פוליטי גדול. לצורך כך, יש לשבץ אנשים חדשים ולבנות מסגרת חדשה".

   

  אתמול הזהיר הסופר ניר ברעם כי האיחוד בין מרצ לתנועה החדשה עלול לעלות בתוהו. ברעם, שריכז את צוות ההיגוי שניסח את מצע התנועה החדשה, אמר כי אם מרצ לא תהיה מוכנה להתגמש במשא ומתן עם התנועה, ספק אם החיבור בין שני הגופים ייצא אל הפועל. יש לציין כי גם במרצ יש מי שאינו מרוצה מהאיחוד, בעיקר אלה שעלולים להידחק אחורה ברשימה - למקומות לא ריאליים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  אורון. מהלך לטווח ארוך
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: סבסטיאן שיינר
  טרם החליט. רשף
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים