שתף קטע נבחר

תימן: יהודי נרצח לאחר ש"התבקש להתאסלם"

משה יעיש-נהרי, אחיו של אחד הרבנים הראשיים בתימן, נרצח ביריות על ידי טייס לשעבר, שזעק לעברו "קבל את מסר האיסלאם". השלטונות בתימן: היורה מעורער בנפשו

משה יעיש-נהרי, אחיו של אחד מהרבנים הראשיים של הקהילה היהודית בתימן נרצח אתמול ביריות בעיר ריידה במחוז עומראן שמצפון לבירה צנעא. כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון א-שרק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון.

 

מקורות מקומיים דיווחו כי רוצחו של יעיש-נהרי נתפס והועבר לחקירה. ממידע ראשוני עולה כי עבד אל-עזיז אל-עבדי, טייס לשעבר במטוסי מיג 29, בחיל האוויר של תימן, הוא זה שירה ביעיש.


נרצח לאחר שנקרא להתאסלם. משה יעיש-נהרי

 

עדי ראייה סיפרו לעיתון כי הוא פגש את יעיש בשוק המקומי של העיר וקרא לעברו "יהודי, קבל את מסר האיסלאם". מייד אחר כך הוא פתח לעברו באש מרובה קלצ'ניקוב אותו נשא ופגע בו באמצעות חמישה כדורים. מבדיקה מעמיקה יותר התברר כי החשוד רצח רק לפני שנתיים את אשתו. הוא לא ריצה תקופת מאסר משום ששילם פיצויים למשפחתה של הנרצחת.

 

סגנו של הממונה על הביטחון במחוז עומראן, הקולונול אחמד אל-סריחי אמר לעיתון כי החשוד ברצח הוא "מן הקיצוניים וסובל מבעיות נפשיות. הוא הודה בפשע ואמר בחקירתו הראשונית - היהודים האלה צריכים להתאסלם".

 

הנרצח הוא אחיו של הרב יחיא יעיש, אחד מבכירי יהדות תימן. הוא מלמד מטעם חסידי סאטמר, ונוסע לארה"ב מדי 3-4 חודשים. ראש הקהילה היהודית בתימן הכחיש אתמול כי הטייס שירה ביעיש-נהרי, שיגר איומים גם כלפי יהודים אחרים. הוא הדגיש, כי מעולם לא התקבל מסר מאיים מהרוצח. בעיר ריידה שבתימן חיים כ-320 יהודים, שהם רוב היהודים שנותרו במדינה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים