שתף קטע נבחר

חד"ש התאחדה עם תנועת שמאל הנאבקת בגדר

יו"ר חד"ש מוחמד ברכה סבור כי מפלגתו אמנם ערבית-יהודית, אך דבק בה זהות של מפלגה ערבית בלבד. הניסיון למשוך קולות יהודיים הביא לאיחוד המפלגה עם תנועת "תראבוט"

מועצת מפלגת חד"ש אישרה היום (שבת) פה-אחד את האיחוד עם תנועת "תראבוט". בחד"ש סבורים כי האיחוד עם התנועה היהודית-ערבית, שבה חברים כמה מאות פעילים, יהיה גורם מחזק ברחוב היהודי ויביא להם קולות נוספים בבחירות. "אנו מפלגה יהודית-ערבית, וככזאת אני שמח על הצטרפותם של חברי תראבוט", אמר יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה.

 

המפלגה נערכת כיום במלוא המרץ לקראת הבחירות לכנסת שיתקיימו בעוד פחות מחודשיים. במסגרת ההכנות הבינו פרנסי המפלגה כי הגיעה השעה לבחון גם את תדמיתה של חד"ש בציבור. 

 

"אנו מפלגה פוליטית, יהודית-ערבית, שדבק בה הזהות של מפלגה ערבית בלבד. אנחנו אמנם גאים בכל החברים הערבים בחד"ש, אך אנו גם מבקשים להתחזק ברחוב היהודי", אמר יו"ר חד"ש ל-ynet.

 

לכן, כשנרקם לראשונה הקשר בין תראבוט לחד"ש, מיהרה המפלגה להרים את הכפפה. תראבוט, שנחשבת לתנועת שלום מיליטנטית הפעילה גם בנושאים חברתיים, נכנסה לתודעה בשל מאבקה בגדר ההפרדה. כמו כן, היא היתה אחת התנועות שהביאו להקמת הרשימה "עיר לכולנו" שזכתה להישגים מרשימים בבחירות המקומיות בתל אביב. בראש הרשימה עמד חבר הכנסת מחד"ש, דב חנין.

 

"אין ספק שהאיחוד הזה בינינו לבינם יחזק אותנו ברחוב היהודי, הן מבחינה אלקטורלית והן מבחינת הדימוי. ראוי וחשוב שניתן דוגמה לפוליטיקה שונה ושותפות מסוג אחר", הכריז ברכה.

 

מועצת חד"ש התכנסה היום כדי לדון בהיערכות לקראת הבחירות. בשבת

הבאה יערכו הבחירות המקדימות כדי לקבוע את הרכב הרשימה שתתמודד לכנסת. ההנחה הרווחת היא כי ח"כ ברכה יזכה להוביל את מפלגתו פעם נוספת, וחברי המפלגה מקווים כי ייבחר גם נציג מטעם תראבוט.

 

"בחד"ש בוחרים בשיטה הכי דמוקרטית הקיימת במדינת ישראל. בשבת הבאה נציגי מועצת חד"ש יאמרו את דברם ואני בהחלט מקווה שנציג מטעם תראבוט יהיה בין המועמדים שלנו לכנסת", סיכם ברכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
מפלגה לכולם. ברכה
צילום: חגי אהרון
צילום: ירון ברנר
ימשוך תל אביבים? חנין
צילום: ירון ברנר
מומלצים