שתף קטע נבחר

"מתגעגע לאמא", אמר פעיל חמאס מחופש לשליט

חמאס ציין בתהלוכת ענק 21 שנה לקיומו. מול הרבבות שהשתתפו באירוע עמד פעיל שחופש לחייל החטוף גלעד שליט ו"התחנן" לשחרורו המהיר

אין גבול לאכזריות: רבבות תומכי חמאס ערכו היום (א') תהלוכה ברחובות עזה לציון יום השנה ה-21 להקמת התנועה. בתהלוכה השתתף גם פעיל שהתחפש לחייל החטוף גלעד שליט, ו"התחנן" לשחררו המהיר. 

 

הקהל העצום מילא אזור שבו יכולים להתאסף כ-150 אלף בני אדם, ואל הרחובות הסמוכים הגיעו תומכי חמאס נוספים - כולם נושאים את הצבע הירוק. בתהלוכה היו מופעי שיר ומשחק, ובמהלכה גם הוצג "גלעד שליט", הלבוש במדי צה"ל. "אני מתגעגע לאמא ואבא", אמר בעברית מי ששיחק את דמותו. "מי שגורם לילדים לשתות מכוס התרעלה, בסופו של דבר ישתה בעצמו מאותה הכוס", אמרו בתהלוכה נגד ישראל.

 

חמאס נוסד בדצמבר 1987, וכבש את רצועת עזה מהפתח ביוני 2007. התהלוכה האדירה היום היא הוכחה נוספת לשליטתו הבלתי ניתנת לערעור על 1.4 מיליון תושבי הרצועה.

 

השר עמי אילון, שהתפטר היום מהממשלה ולא יתמודד בבחירות הקרובות, ביקש בישיבת הממשלה האחרונה

לשחרר את גלעד שליט. "מדיניות ישראל תמיד היתה ברורה - אם אין אפשרות מבצעית, מוסרים לאויב טרוריסטים", אמר.

 

בדבריו טען כי יש לו זכות לדרוש עסקה לשחרור שליט לאלתר: "בשם חבריי שישבו בשבי במצרים חודשים רבים, כמפקד הקומנדו הימי וכמפקד חיל הים - כאשר שלחתי אנשים למבצעים שמהם חלקם לא חזרו. כראש שב"כ שהוביל את הלחימה בטרור, ראה אותה מכל צדיה ואחראי לכליאתם של חלק מהטרוריסטים שבהם מדובר בכלא הישראלי. את גלעד שליט אנחנו חייבים להחזיר הביתה!" 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 903 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמאס בעזה
צילום: AFP
שליט. קלף מיקוח על הרגש
צילום: אמיר כהן
מומלצים