שתף קטע נבחר

צעירי הליכוד מבטיחים: שנה חינם באוניברסיטה

במקביל לקמפיין הבחירות של הליכוד, פונה התנועה בקמפיין נוסף לצעירים. ח"כ ארדן: "אנו מכירים את כל הבעיות של הדור הצעיר. מדובר במהפכה שהליכוד עומד להוביל". בין ההצעות: שנת לימודים חינם בנוסף למענק ליוצאי צבא

11 מועמדים עד גיל 40, המשובצים עד המקום ה-35 ברשימת הליכוד לכנסת ה-18, השיקו היום (ב') קמפיין חדש, אשר יתנהל בנפרד מהקמפיין הראשי בליכוד. במסיבת עיתונאים מיוחדת בתל-אביב, השתתפו ח"כ גלעד ארדן, והמועמדים שגיב אסולין, דני דנון, יריב לוין, ציפי חוטבילי, גילה גמליאל אופיר אקוניס, כרמל שאמה וגיא יפרח. בקבוצה ייקחו חלק גם ח"כ זאב אלקין והמועמדת קרן ברק. את פעילות הקבוצה ירכז גדי יברקן.

 

ארדן, שיעמוד בראש הקמפיין, אמר: "יש כאן משהו היסטורי. לראשונה אי פעם במדינת ישראל כשליש מחברי הכנסת של הליכוד צפויים להיות צעירים. חלקם עדיין סטודנטים, עדיין משרתים במילואים, השתחררו מצה"ל לא לפני הרבה שנים, מגדלים ילדים קטנים. הם מכירים מקרוב את כל הבעיות של הדור הצעיר בישראל. מדובר כאן במהפכה צעירה שהליכוד עומד להוביל".


חבורת צעירי הליכוד (באדיבות אתר צעירי הליכוד)

 

הוא ציין כי הליכוד יציג תוכנית עבודה לשנה הראשונה שלאחר הבחירות. "ההתחייבות הראשונה שניישם - בשלב הראשון - היא שנת לימודים אקדמית ראשונה חינם לכל מי ששירת בצבא או בשירות לאומי", ציין ארדן, שהוסיף כי מדובר בהתחייבות שלא קשורה למענק לחיילים משוחררים. בנוסף מתכוונים בקבוצת הצעירים לעודד סלילת שבילי אופניים, לפעול להענקת בנייה ירוקה ועוד.

 

"הרבה צעירים לא הצביעו ב-2006"

אסולין, שנבחר למקום ה-33 ברשימה, אמר: "צריך לדבר דוגרי, לדבר פתוח: הפוליטיקאים בעמל רב קנו לעצמם שם לא-מי-יודע-מה, וזה בלשון המעטה. אני מדבר כצעיר ישראלי ממוצע. כאן נמצאים חברה צעירים שיודעים בדיוק מה הבעיות של הצעירים במדינה ורוצים לפתור אותן".

 

ציפי חוטובלי, שזכתה לאמון המתפקדים ונבחרים למקום ה-18 ברשימה, אמרה: "מערכת הבחירות של 2006 היתה תוכנית ההתנקות של צעירי ישראל מהפוליטיקה. מחצית מהצעירים בישראל לא הצביעו אז. אנחנו בוחרים להתחיל את התיקון מהקמפיין הזה. אנחנו קוראים למעורבות". היא ציינה כי יש להילחם בתופעת בריחת המוחות".

 

גילה גמליאל, המדורגת מקום אחד מתחת לחוטובלי ברשימה, אמרה: "המהות של הקמפיין שלנו היא לדאוג שמי שתורם למדינה יקבל מהמדינה". גמליאל הוסיפה כי בכוונת הקבוצה למצוא פתרונות למצוקת הדיור לצעירים, בין היתר בכל הנוגע לדירות להשכרה וכן להורדת הריביות על המשכנתאות.

 

יריב לוין - נציג מחוז השפלה שנבחר למקום ה-21, הוסיף: "התוכנית הזו היא סלקטיבית. היא לא מכוונת לכל צעיר. היא באה באופן מפורש לתגמל את אלה שנותנים. בלי להתחבא ובלי לחפש צידוקים. היא אומרת: יוצאי צבא, יוצאי השירות הלאומי - מי שנותן - יקבל".

 

המועמדים נשאלו האם יצביעו נגד תקציב המדינה בכנסת אם הבטחותיהם לא יכללו בו. ארדן, הממוקם במקום השלישי ברשימה, אמר: "זאת קבוצת הלחץ של צעירי ישראל. אנחנו נתמוך רק בתקציב שיכלול את הדבר הזה. אבל ממילא זה על דעתו של נתניהו, לאחר שהוא שקל את כל השיקולים התקציביים. זאת אמירה ברורה והתחייבות שתיבחן כבר בתחילת הקדנציה".

 

ארדן נשאל האם הליכוד לא יעורר את חמתם את המפלגות הדתיות, על כוונתו להפעיל מערך תחבורה ציבורית למקומות בילוי בשבת והשיב: "אני כבן למשפחה דתית - חשוב לי מאוד שיישמר הצביון היהודי במדינת ישראל. אבל כשצעירים נהרגים בגלל נהיגה בשיכרות - אז יש לאפשר להם הסעות נוחות ובטוחות. זה בבחינת פיקוח נפש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארדן. בראש הקמפיין
צילום: דויד כץ
חוטובלי. הצעירים לא הצביעו
צילום: עופר עמרם
מומלצים