שתף קטע נבחר

בכיר במרצ: "זהבה גלאון נעלבה כמו דוד לוי"

מאז ההפסד הצורב לאילן גילאון בפריימריז של מרצ, מתקשים אנשי המפלגה לתפוס את זהבה גלאון. "קשה לה עם התוצאות וזאת הדרך שלה להתמודד איתן", אמר בכיר במרצ. במקביל, החלה תסיסה נגד הכנסת אישים מתנועת השמאל החדשה

"זהבה גלאון עושה בדיוק מה שדוד לוי היה עושה לליכוד כשהוא נעלב". כך אמר ל-ynet הערב (יום ב') גורם בכיר במרצ, לאחר שחברת הכנסת, שנחלה הפסד צורב לאילן גילאון בבחירות אמש, נעלמה מפני השטח ורבים מחבריה התקשו לשוחח איתה היום.

 

לילה נמרץ: הגמל ניצח את הפסנתרים

 

רבים במרצ עסקו בניסיון להעניק תמיכה מוראלית לגלאון, שהגיעה למקום השני בבחירות הפנימיות - והפסידה למי ששהה בחמש השנים האחרונות במדבר הפוליטי. כשניסו אנשי מרצ לשוחח עמה בטלפון - התברר להם שהדבר כמעט בלתי אפשרי. גלאון, שבדרך כלל מנהלת מדיניות תקשורתית מאוד - החליטה על שתיקה של יומיים, "כדי לארגן את הראש שלה", הסביר הבכיר.

 

הגורם אמר, כי "קשה לה עם התוצאות וזאת הדרך שלה להתמודד איתן. נקווה שג'ומס (חיים אורון) ימצא דרך להוציא אותה מהמקום שבו היא נמצאת". גלאון צפויה להציג בקרוב את עמדתה באשר לאיחוד של מרצ עם תנועת השמאל החדשה. גלאון הביעה בעבר תמיכה במהלך, אך היא צפויה להתנגד להצבת מועמד במקום גבוה משלה.

 

התנגדות לכניסת אישים מתנועת השמאל

מלבד הטענה של גלאון על "דיל" שהפעילו מקורביו של גילאון יחד עם המועמד הערבי, עיסאווי פרג', נרשמת כעת ביקורת במרצ על המיזוג הצפוי. פרג', נציג המגזר הערבי ברשימת מרצ לכנסת ששורין במקום השביעי חושש כי שני נציגים מהתנועה החדש ימוקמו לפניו ויקטינו משמעותית את סיכויו להיכנס לכנסת. 

 

"אסור לנו להקריב את השותפות היהודית ערבית במפלגה, בעבור החבירה עם תנועת השמאל החדש", אמר פרג', "למרות שמאז 2003 אין למרצ נציג ערבי בכנסת, בחרה התנועה לשריין את המקום ה-7 בלבד למגזר הערבי ודחיקה נוספת אחורה תהיה משום הבעת אי אמון בשותפות היהודית ערבית במפלגה".

 

הוא הוסיף, "במקום לנצל את העובדה שמפלגת העבודה לא השכילה לתת מקום ריאלי לנציג ערבי

ולמשוך אלינו את בוחריה, אל לה למרצ לבצע מהלך שירחיק ממנה את אנשי המגזר".

 

גם מוסי רז הביע התנגדות מרומזת להצבת מועמד מבחוץ לפני המקום השביעי. "אני בעד חבירה עם התנועה החדשה אבל צריכים להגיע לסיכום הגיוני", הוא אמר, "השאלה היא לא אם אני אדחק מקום אחד אחורה או לא. אני לא יודע מה ההצעה שיגישו לנו לוועידה יכול להיות שהיא תהיה בסדר מבחינתי, אבל אני גם לא אתבייש להתנגד לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שותקת. זהבה גלאון
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
המנצח המפתיע. גילאון
צילום: ירון ברנר
רוחו משפיעה גם על גלאון? דוד לוי
צילום: ירון ברנר
מומלצים