שתף קטע נבחר

מיכאל רצון מערער בליכוד: דורש המקום ה-24

הח"כ לשעבר הגיש עתירה לבית הדין של הליכוד, בטענה שההחלטה לדחוק אותו למקום ה-37 פגומה, והייתה אמורה להידחות על הסף. דורש את פרוטוקולי ועדת הבחירות

לא מוותר: חבר הכנסת לשעבר מיכאל רצון הגיש היום (יום ב') ערעור לבית הדין העליון של הליכוד נגד החלטת ועדת הבחירות לדחוק אותו למקום ה-37 ברשימת המפלגה לכנסת. לטענתו, בהחלטת בית הדין נפלו פגמים קשים ומהותיים כשלא דחתה את ההצעה על הסף.

 

רצון נבחר בפריימריז בליכוד למקום ה-24. עם זאת, הוא נדחק למקום ה-37 בעקבות עתירה שהגיש אופיר אקוניס לוועדת הבחירות של 

 המפלגה, בדרישה לשבץ את נציגי המחוזות במקומות גבוהים יותר מאלה אליהם נבחרו על חשבון מועמדי הרשימה הארצית. זאת משום שהנשים, שמקומן שוריין, הגיעו בסופו של דבר למקומות גבוהים מהמצופה ללא השיריון.  

 

בעקבות ההחלטה נדחקו רבים מהמועמדים, בהם משה פייגלין, למקומות בלתי ריאליים. רצון הגיע למקום ה-37 ברשימה., ובעתירה דרש לשוב ולהיות משובץ במקום ה-24 ברשימה.

 

"ועדת הבחירות חרגה מסמכותה כאשר דנה בעתירה ולא דחתה אותה על הסף או הפנתה את העותרים להגיש ערעור לבית הדין הנכבד על פי סעיף אחר", נכתב בעתירה שהגיש באמצעות פרקליטו, עורך הדין אילן בומבך. 

 

בנוסף, דורש רצון לקבל את נוסח החלטת ועדת הבחירות מליל הפריימריז, ואת הפרוטוקולים של אותה ההחלטה. הוא אף מעוניין לקבל

לידיו את אסמכתא המעידה כי החלטת ועדת הבחירות לקבל את העתירה בגינה נדחק למקום הבלתי-ריאלי התקבלה "פה אחד".

 

ורצון לא לבד: גם חבר הכנסת לשעבר אהוד יתום הגיש עתירה בטענה שנפגע גם הוא מהחלטת ועדת הבחירות - ונדחק למקום בלתי ריאלי. את עתירתו הגיש באמצעות עורכי הדין חן סומך ונועה ברוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצון. רוצה את מקומו חזרה
צילום: ירון ברנר
צילום: גלי תיבון
יתום. עותר גם הוא
צילום: גלי תיבון
מומלצים