שתף קטע נבחר

לבני לברק ונתניהו: רוצה עימות כאן ועכשיו

ועידת העסקים של ישראל סיפקה זירת התגוששות ראשונה בין שלושת המועמדים לראשות הממשלה. שרת החוץ הזמינה את ברק ונתניהו לעימות. ההזמנה גררה חילופי "עקיצות" עם ברק

העימות הספונטני כבר לא יתקיים, אבל עקיצות הדדיות - דווקא יש. המערכת הפוליטית מחממת זה זמן מנועים לקראת הבחירות לכנסת ה-18 - והערב (יום ב') יש מי שניסתה ליזום עימות ספונטני בין המועמדים לראשות הממשלה.

 

שרת החוץ ויו"ר קדימה, ציפי לבני, שדיברה בוועידת העסקים של ישראל, הזמינה בשלושה מקרים שונים את בנימין נתניהו ואהוד ברק שהיו במקום ונאמו קודם לכן, לעלות לבמה

ולהתעמת עימה בשורת של נושאים. ה"שליפה" הספונטנית לא ממש נענתה, שכן שני השותפים לקרב המשולש לא הגיבו תחילה, למרות שנכחו באולם.

 

למרות זאת, השתיקה הרועמת באולם התפוגגה כעבור זמן קצר. לבני, שדיברה על הביורוקרטיה אמרה לברק: "כשהייתי בצבא כבר התמודדתי עם ביורוקרטיה". ברק לא נשאר חייב והשיב: "היית חלק ממנה". לבני ירתה בחזרה: "לא יכולת להתאפק, הא? אומרים שאתה לא סימפטי". בדבריה התייחסה יושבת ראש קדימה לקמפיין שלטי החוצות של ברק בהן שמו מצורף לכינויים כמו "לא סימפטי".

 

חבטה לברק - עקיצה לנתניהו

היא הוסיפה להתקיף את ברק ונתניהו ואמרה, "יש מנהיגים שמנצלים איומים אמיתיים על ישראל כדי להלך אימים על הציבור, כדי שירצו מנהיג חזק, רצוי גבר ואולי קוסם שיפתור את המשבר הכלכלי ויעשה הסדר אזורי. זו טעות ויש טעות עוד יותר חמורה, יש כאלה שגורמים לציבור לחשוב שבשביל להיות ראש ממשלה צריך לבצע מניפולציות ולא להיות ישר".

 

עוד אמרה לבני: "השתלטה כאן תרבות פוליטית קטנונית שהציבור כאן כבר לא יכול לסבול ובצדק". היא הבטיחה בתחום החינוך כי יש לחזק את לימוד מקצועות הליבה לחרדים - וניסתה שוב את מזלה תוך שהיא מאתגרת את נתניהו: "אתה בעד, ביבי?".

 

לבני גם לגלגה הליכוד שהודיע כי בכוונתו להעניק שכר לימוד של שנה חינם.

היא פנתה לנתניהו ואמרה, "כשדיברת איתנו על הכלכלה, היית תמיד מאוד משכנע גם כאשר קידמת אידאולוגיה כלכלית קיצונית. אתה יודע מה גם כשקיצצת בחינוך היית משכנע כמו שאתה משכנע עכשיו שאתה מציע שנת לימוד חינם".

 

מרבית הנאומים של התמודדים עסקו בשלל נושאים כלכליים, כאשר כל אחד מהם ניסה לבדל עצמו מבחינת ההבטחות לבוחר ערב-בחירות. שר הביטחון ברק, אמר כי "נדרשת הרחבה פיסקאלית דרמטית, לא מגומגמת ולא מהססת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק נתניהו ולבני, הערב
צילום: יוסי זליגר
מומלצים