שתף קטע נבחר

עזריאלי רכש מדנקנר את קניון גבעתיים

הקניון יהפוך לעשירי ברשימת הקניונים שבבעלות הקבוצה. המחיר - 795 מיליון שקלים - משקף תשואה של 7.5%

קבוצת עזריאלי רכשה את קניון גבעתיים מנוחי דנקנר תמורת 795 מיליון שקל. קניון גבעתיים יהיה הקניון העשירי של הקבוצה. נשיא קבוצת עזריאלי, מנחם עינן, התייחס היום לרכישה ואמר כי העסקה משקפת לקבוצת עזריאלי תשואה של למעלה 7.5%, שזהו טווח תשואה המאפשר לקבוצה לבצע עסקאות בקניונים מוצלחים בתנאי השוק הקיימים.

 

קניון גבעתיים משתרע על 21 אלף מ"ר והפדיון השנתי מסתכם בכ-500 מליון שקלים.

 

מצידו של דנקנר, המחזיק בקניון באמצעות נכסים ובניין וכלל ביטוח, מדובר בהעשרה של קופת המזומנים של קבוצת אי.די.בי. עם פרוץ המשבר נקט דנקנר באסטרטגייה של הגברת נזילות הקבוצה.

 

קבוצת עזריאלי, שנמצאת בבעלות דוד עזריאלי, היא הקבוצה המחזיקה בקניונים המובילים בישראל, בהם קניון עזריאלי בתל אביב, קניון מלחה בירושלים,

 

 

 

קניון הנגב בבאר שבע ועוד. בשנת 2006 רכשה הקבוצה את חברת האחזקות הבורסאית גרנית הכרמל, הפועלת בתחום הגז, האנרגיה ואיכות הסביבה.

 

לאחרונה הצהיר עזריאלי, כמו גם מנחם עינן נשיא הקבוצה, שהקבוצה אינה ממונפת כלל וכי בכוונתה להמשיך ולהשקיע בישראל. השניים ניהלו מו"מ ארוך ומתיש במיוחד, לדברי גורמים בשוק, עם לבייב על קניון רמת אביב אך לא הגיעו להסכמה על המחיר. רכישת קניון גבעתיים למעשה סותמת את הגולל על רכישת קניון רמת אביב.

 

בנוסף התקיימה פגישה עם עופר נמרודי, מבעלי הכשרת הישוב, המחזיקה בקניוון שבעת הכוכבים בהרצליה, אך גם במקרה זה לא הגיעו הצדדים להסכמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קניון גבעתיים: הלך הנוחי, בא הדוד
צילום: אורן דעי
קניון גבעתיים
צילום: אורן דעי
מומלצים