שתף קטע נבחר

התקציב הופסק, הילדים החולים יישארו בלי מורים

כמאה מורי עמותה שמסייעת לילדים המרותקים לבתיהם פוטרו מעבודתם - פשוט כי משרד החינוך לא העביר את התקציב. אב לאחד הילדים: "משרד החינוך מצפצף על החוק"

מאות ילדים שמרותקים לביתם ואינם יכולים להגיע לבית הספר, זכו בשנים האחרונות לסיוע של מורי עמותת תללי"ם, שהתייצבו בבתיהם. כעת, העזרה הזו נגדעה: משרד החינוך הפסיק להעביר את התקציבים לעמותה - ויותר ממאה מורים קיבלו הודעת פיטורים, שייכנסו לתוקף בעוד כחודש.

 

מדובר בתקציב של כשלושה מיליון שקלים, שאמור לעבור ממשרד החינוך אל העמותה על-פי "חוק חינוך חובה לתלמידים חולים". התלמידים - שבהם ילדים חולי סרטן,

 נפגעי פעולות איבה וקורבנות של תאונות דרכים - זוכים לשלוש עד שמונה שעות לימודים שבועיות עם מורי העמותה.

 

מזכ"ל עמותת "בית חם" לילדים חולים ובעלי צרכים מיוחדים, משה רוטמן, קרא לציבור לסייע: "אנא עזרו לנו לשמור על הדבר הנפלא הזה כי משרד החינוך פשוט מצפצף על החוק".

 

רוטמן, אב שכול והורה לילד משותק שזקוק להנשמה, סיפר כי העמותה הוקמה לפני 20 שנה על ידי אמא לילד חולה שאספה את הכסף מתרומות ובאמצעות מתנדבים. מאז חוקק חוק "תלמידים חולים", ומדי שנה מתקיים מכרז על הפעילות - בו נבחרה השנה עמותת תללי"ם שהיתה אמורה לקבל את התקציב, ולספק את השירות. ואולם, הכסף מבושש לבוא.

 

"חינוך לא יכול להיות תלוי בתקציב"

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, האשים את משרד החינוך כי הוא נמנע בעקביות מיישום החוק: "לא די שהילדים סובלים ממחלות ונכויות, ומקשיים אובייקטיבים, גם מענישים אותם

ולא מעניקים להם את החינוך הראוי להם".

 

קדמן סיפר כי פנה לבג"ץ בדרישה להורות למשרד החינוך להעביר את התקציב. לדבריו, "חינוך של ילדים חולים, בדיוק כמו חינוך של ילדים בריאים, לא יכול להיות תלוי בכסף שעמותה מסוימת תקבל או לא תקבל. מה היה קורה אם ילדים בריאים היו מפסיקים ללמוד כל יומיים? זה פשוט פשע, אין לי מילה אחרת".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "תקציב המדינה לשנת 2009 טרם אושר, אולם המשרד נערך להמשיך ולהפעיל את השירותים לילדים עד לאישורו". עוד נמסר כי התקציב המיוחל צפוי להגיע בימים הקרובים לאחר אישורו בוועדת הרכישות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
ד"ר יצחק קדמן
צילום: אמיר כהן
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מאות ילדים לא יקבלו עזרה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים