שתף קטע נבחר

העולה החדש של הליכוד נפסל: הוא לא חדש

אללי אדמסו עלה ב-1983, שנתיים לפני המועד שנקבע בתקנון הליכוד. ולדימיר שקלאר אמור להחליפו במקום ה-28

אללי אדמסו כבר היה בדרך למושב בכנסת, אבל כנראה שהוא ייאלץ לצפות במליאה רק בערוץ הכנסת. ועדת הבחירות של הליכוד החליטה היום (ד') לפסול את מועמדותו של אדמסו לכנסת מאחר שאינו עונה לקריטריון של "עולה חדש".

 

את העתירות הגישו ולדימיר שקלאר ואסיה אנטוב, שהתמודדו על משבצת העולים והפסידו. הם טענו כי לא ניתן היה לשבץ את אמדסו במקום המיועד לעולים חדשים -

מקום 28 ברשימה, לאחר השינויים בעקבות קבלת העתירה האחרונה - משום שעלה ארצה בשנת 1983. זאת בעוד התקנון קובע כי עולה חדש הוא מי שעלה ארצה לא לפני 1985.

 

בא כוחו של אדמסו טען כי אין לוועדת הבחירות המרכזית סמכות לדון בעתירה, וכי מכל מקום העתירות הוגשו באיחור. הוועדה קבעה: "אין ספק שמדובר במקרה קשה ביותר שכן מר אדמסו הציב את מועמדתו ונבחר במשבצת של מגזר העולים החדשים, ואף זכה למספר ניכר ביותר של קולות העלולים לרדת לטמיון אם תיפסל מועמדותו. מאידך גיסא לא ניתן להתעלם מכך שאם תאושר בחירתו, תהיה בכך משום חריגה וסטיה מהוראות מפורשות של התקנון".

 

הוועדה ציינה כי מאחר שהתגלו חילוקי דעות בין חבריה בנושא, עמדת יו"ר הוועדה היא שקובעת.

 לדבריהם, מדובר ב"מקרה קשה", שכלל גם "רשלנות מסוימת" מצד אדמסו. לבסוף הוחלט: "בנסיבות אלה עלינו לפעול בהתאם להוראות התקנון, אם כי בלב כבד, ולהורות על קבלת העתירות שמשמעותה פסילת בחירתו של מר אדמסו".

 

לפיכך, נראה ששקלאר - ששימש כמנהל רשות הספורט של עירית ירושלים ואף מונה תחת ארקדי גאידמק ליו"ר בית"ר ירושלים - צפוי לתפוס את מקומו של אדמסו ברשימת המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. עוד שינוי ברשימה
צילום: רויטרס
צילום: יועד כהן
ולדימיר שקלאר. בדרך לכנסת?
צילום: יועד כהן
מומלצים