שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הנבחרים של 2008

כמדי שנה, מהדורה מיוחדת של "עלו ברשת" לסיכום השנה: האתרים הישראלים המעניינים, היעילים והמשובחים ביותר שהזכרנו במדור הזה ב-2008. חלק ראשון

הכי שווים

אנשים ישראל - פסיפס מושקע ויפה של היבטים ומגזרים שונים בחברה הישראלית, שהוקם ביוזמת הסוציולוג פרופ' עוז אלמוג. המדריך מציג מסמכים, כתבות וציטוטים מכלי התקשורת אודות קבוצות שונות בישראל, בשיטה של ערכים בלקסיקון, והגולשים מוזמנים להוסיף לו תכנים.

 

רדיו 103fm – אתר ענק של תוכן רדיופוני, המספק שידור ללא הפסקה, האזנה לכל קטע ששודר בכל תוכנית, וניווט חכם באמצעות תמונות כוכבי הרדיו.

 

השאלון – מאגר מרתק של תשובות שנונות ומרגשות לשאלון זהה ואישי מאוד, שסיפקו אמנים, בלוגרים מובילים, אנשי תקשורת או מפורסמים אחרים. את האתר הפרטי הזה מפעיל סיני גז, שמוסיף לו מרואיינים חדשים מדי שבוע.

 

טוקבק - אתר נאה ומשובח המציע חדשות ותכנים בקטיגוריות רבות, אולם לא בעריכה עיתונאית מקובלת אלא בהתאם למעמד שקיבלו בקרב הגולשים שקראו אותם באתרי התוכן השונים, ועל פי מספר הטוקבקים להם זכתה כל כתבה.

 

זמרשת – חבורה של אוהבי הזמר העברי הקימה חברה לתועלת הציבור ויצאה למבצע חירום להצלת השירים העבריים מימי הקמת המדינה, שעותקים נדירים ומתפוררים שלהם מצויים בארכיונים שונים, בעיקר של רשות השידור. הפרויקט נועד להעביר את השירים למדיה דיגיטלית, על מנת להבטיח את שימורם לנצח.

 

ריאליטי-צ'ק – בלוג חדשותי על סדרות המציאות בטלוויזיה.

 

ספרייה למנהלים – הברקה אינטרנטית איכותית של המאמן העסקי הצעיר השל רחלביץ': "ספרייה" ענקית של הרצאות, מצגות וסרטוני וידאו מהרשת, שמתמקדים בכל מה שקשור בניהול עסקים – ייזום, שיווק, כוח אדם, מכירות ומסחר.

 

ישראמדיה – אינדקס ענק ושימושי לכל שידורי האודיו והווידאו ברשת – בחינם ובעברית. מציע גם נגן וידאו מתקדם ואיכותי.

 

העולם המופלא – מפעל הנצחה פרטי ומקסים ל"העולם המופלא", סדרות הכרטיסים המיתולוגיות משנות השבעים.

 

סליידקס - מאגר לשיתוף מצגות מולטימדיה, במתכונת המזכירה את יוטיוב. הקבצים, עד 50 מ"ב, מוצגים בקטיגוריות מסווגות וניתן לנווט גם תוך שימוש בתגיות.

 

פורטלים ואינדקסים

קולנוען – פורטל ליוצרים ופעילים בענף הקולנוע והטלוויזיה בארץ, המביא חדשות, מפעיל אזורים קהילתיים, ומציע מס' טלפון ואימייל אישי של כל בעל מקצוע בענף הקולנוע בארץ.

 

ישרהיט – אינדקס לענף הריהוט, המשמש כחלל תצוגה מקוון לספקים ויצרנים של רהיטים מכל סוג, ולחיפוש על בסיס צרכי הגולש ומיקומו.

 

מדריך משפטי - מדריך מסווג של עורכי הדין בישראל, המציע איתור עורכי דין לפי תחום התמחות או מיקום גיאוגרפי, התרשמות מניסיונם המקצועי, או פנייה ישירה ברשת לייעוץ ומידע נוסף.

 

טיפ TLV – אינדקס קישורים איכותי לשירותים הנדרשים לתושבי תל אביב, והמלצות על שירותים מצטיינים.

 

איי-לוקיישן – מאגר מקורי: האתר מאפשר לכל גולש להציע את ביתו כזירת צילומים למטרות פרסום או לטלוויזיה, תמורת תשלום.

 

אדירה – פורטל מקיף לשיפוץ ובנייה. כולל אינדקס מסווג לנותני השירותים בענף, מחשבון לתכנון השיפוץ, תכני "עשה

זאת בעצמך", וכתבות על עיצוב פנים.

 

בילוי חינם – אינדקס לאלפי פעילויות פנאי ללא תשלום.

 

האפ – מדריך פנאי איכותי על בסיס גיאוגרפי, המאפשר עדכון אונליין בידי המפיקים על כל אירוע, וכולל קלנדר אישי שמסתנכרן עם האאוטלוק, ומרכיבים של רשת חברתית: יומן אישי, תזכורות לאירועים, שיתוף תכנים וכו.

 

ג'ומא – שער גלישה ויזואלי, המציג את הקישורים על פי מידת הפופולריות שלהם בקרב המשתמשים.

 

הורים וילדים

תופסת – שער גלישה מקיף לתכנים ושירותים המיועדים להורים לילדים, וגם "מועדונט", שירות הרשמה לקופונים והודעות סמס על מבצעי מכירה של פריטי ילדים בהנחה ניכרת.

 

פעוטות – קהילה צרכנית שהקימה חבורת הורים, המדווחים באתר היכן ניתן להשיג מוצרים במחיר הנמוך ביותר באחת מ-2000 נקודות מכירה בארץ, ומאפשרים בכך חיסכון של מאות ואלפי שקלים לגולשים. המטרה: לשנות דרמטית את הרגלי הצריכה, ולווסת את תנועת הקונים אל הנקודה הזולה ביותר.

 

אלרגיה למזון – אתר הבית של עמותת יה"ל (ייעוץ והדרכה לאלרגים למזון), המאגדת הורים לילדים אלרגיים.

 

המערבל המשפחתי - שירות ישראלי חינמי לבניית עצי משפחה, על בסיס המבנה של רשת חברתית. מאפשר לכל חבר בעץ המשפחה לפתוח כרטיס אישי, לפרסם תכנים והודעות בלוח, לזמן אירועים ולשתף אלבומי תמונות.

 

הורים ללא הפסקה – אזור תוכן להורים צעירים באתר שירותי בריאות כללית, כולל מידע רפואי ומדריכים לטיפול בתינוק.

 

מיי בייבי פייס – רשת חברתית לתינוקות שהקימה חברת מטרנה: כרטיס אישי לכל תינוק, בו ניתן לתעד ולשמר חוויות, תמונות וסרטוני וידאו. 

 

בייבי גו – שער גלישה לתכנים בנושאי הריון, לידה והורות.

 

ילדי החלומות – זירת פעילויות אנימציה לילדים ולפעוטות, בכיכובן של השוטר גרשון, החמור חמוריקו וארבעת ילדי החלומות, המציגים סדרה של משחקי אונליין מדובבים.

 

קיפ א בו – בלוג התפתחות מצולם, המאפשר להורה לשמר זכרונות ינקות דיגיטליים של ילדיו, ולאחסן ביטויים, תמונות, קטעי וידאו וציורים, שהופכים לאלבום בו ניתן לנווט על ציר הזמן.

  

לחם עבודה

אינדקס כוח אדם – עמוד קישורים למנהלי משאבי אנוש בארגונים גדולים, המספק טפסים, סקרי שכר, מידע על דיני עבודה ועוד.

 

וורקוהוליק – איתור כוח אדם מקצועי לענפי האירוח והמלונאות ולמסעדות.

 

ג'וב וויספר – רשת חברתית המעודדת הקמה של "אשכולות חברים" על בסיס מקצועי, מתוך מגמה שמערכת הקשרים ביניהם תאפשר איתור מהיר של אנשים איכותיים לתפקידים שונים, בזכות ההיכרות האישית וההמלצות.

 

מדריך גולשים לעבודה - עמוד קישורים יעיל למען מחפשי עבודה ברשת, המאפשר חיפוש בו זמנית בלוחות שונים, ומציע הפצת מסמכי קורות חיים לחברות כוח אדם.

 

ג'וב לסטודנט – אתר דרושים שמפעיליו מבטיחים תגמול כספי לכל גולש שימליץ על איש מקצוע, שגם יתקבל לאחת העבודות במאגר המשרות באתר.

 

אנציקלופדיות

עוסיפדיה – אנציקלופדיה מקוונת לעבודה סוציאלית בממשק וויקי, שהוקמה בידי עו"ס גידי אברמוביץ במטרה לבאר מושגי יסוד בתחום, ולספק קישורים איכותיים לאנשי מקצוע ולסטודנטים.

 

ביזנספדיה –אנציקלופדיה לחשבונאות וניהול בממשק וויקי, שהקימה היזמת חווה ווברמן כדי לרכז את כל המידע השימושי מהפורומים המקצועיים ואתרי הנישה למקום אחד.

 

סיינ-פדיה – לקסיקון בן מאות סרטוני וידאו המציגים מילים וביטויים שימושיים בשפת הסימנים. המאגר היפה הזה הוקם בכספי חבורת מתנדבים, והגולשים מוזמנים להוסיף לו ערכים חדשים.

 

אתרים אישיים

יורם טהרלב - אתר מושקע ונפלא שהקימה משפחת טהרלב לאבא, יורם. האתר מספר את הביוגרפיה המרתקת שלו, מציג את עבודתו, כולל אוסף גדול משיריו, ועושה כבוד לאחד היוצרים המוכשרים שחיים בינינו.

 

מבשלים ספר – אחרי שהצליחו "לבשל" בעצמן ספר בישול לשימור אוצר המתכונים של הסבתא, מציעות החברות רותי כרמי ודורית טוקמן את שירותיהן לגולשים שמעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר בישול משלהם.

 

טרובדור - חנות מקוונת ומקורית, המציעה למכירה פריטים מעוטרים בדמויות מיתולוגיות מעולם הפנטסיה שאייר המטייל עמית אופיר: חלוקי נחל מאוירים, מפות צביעה, חוברות, שלטים, פאזלים, ספלים, פדים לעכבר ועוד.

 

כלים ושירותים

פליפ – כלי פשוט ושימושי להמרה של טקסט עברי פגום או הפוך, קידוד שגוי, שבירות שורה, ווינדוס לדוס, אנגלית כעברית, ג'יבריש לעברית וכו'.

 

פיקסאיט – הדפסת תמונות פרטיות על גבי ספלים, לוחות שנה, תחתיות לכוסות וכו'. ניתן להוריד את התוכנה, לעצב בזמנכם, להשתמש בשישה צבעי יסוד – ולהזמין כל מוצר מהקטלוג.

 

מיי פקס - מספר טלפון זמני וחינמי, המשמש תחליף למכשיר פקס שאין לכם. צריך להירשם, לקבל מספר טלפון, ולהעביר למי שמעוניין לשלוח לכם פקס. את הפקס עצמו תקבלו לתיבת המייל שלכם כקובץ PDF. המספר נשמר לשבוע, וניתן לקבל מספר חדש מדי שבוע.

 

קליק-א-טייבל - טכנולוגיה ישראלית המאפשרת הזמנה ישירה מהמחשב של מקום במסעדה. המערכת מתחברת למחשב במסעדה הרצויה, בודקת מקומות פנויים, ו"שומרת" את השולחן לשעה המבוקשת.

 

משטרה אונליין – ממשק ידידותי לכל השירותים שאזרח יכול לקבל בתחנת המשטרה. העיצוב באנימציה מדמה תחנת משטרה. בכל קטיגוריה ניתן לדווח, לעיין בנהלים, להוריד טפסים, לשלם דו"חות, לאתר טלפונים, או לפנות ישירות אל מפקד התחנה.

 

הפוך על הפוך – תוכנה שמתקנת במקש אחד כל טקסט שהוקלד בטעות במצב שפה אחרת.

 

בגמלים – מחשבון: כמה גמלים שווה החברה שלך?

 

טסט בתנועה - אתר עצמאי ללימודי נהיגה וחוקי התעבורה, שמציג סדרה ארוכה של סרטוני פלאש המבארים את כללי התיאוריה.

 

שיבוץ – שירות חינמי לארגון אירועים רבי-משתתפים. מאפשר "פתיחת אירוע", "שיוך" חברים, וניהול קהילת ה"אירוע".

 

מבחן IQ – עשרות שאלות מיומנות והיגיון במבחן האיי-קיו הנחמד של מכון קרני לייעוץ לתלמידים.

 

מישהו – מייל חד פעמי שנשלח בעילום שם כהודעה פרטית, מתקבל כלינק, ונמחק מייד לאחר הצפייה הראשונה בו.

 

קו המשווה – השוואה גראפית של סקרי דעת הקהל בעניין התפלגות המנדטים בין המפלגות, והשינויים ביניהם על ציר הזמן.

 

גוגל אישי – פיתוח ישראלי שמאפשר להפוך את גוגל שלכם למאוד אישי. כל שצריך הוא לציין את שמכם בשורת הכתובת.

  

וידאו ברדיו – מאגר ענק של קליפים לשירים עבריים בפורטל הרדיו הישראלי, לפי שמות המבצעים.

הפורטל

הקליפים

 

רשתות חברתיות

טראק-סטאף - רשת חברתית ישראלית באנגלית, שמטרתה חברתית, ונועדה לקדם דינמיקה של השאלת פריטים בין חברי הרשת, במטרה להפחית צריכה, לחסוך כסף ולצמצם את הפגיעה בסביבה.

 

שוונגנט – רשת לשוחרי כושר שמפעיל פורטל הספורט המצוין "שוונג". הרשת נועדה להציע אפיק פעילות חברתי

לקהילה הענקית שצמחה מסביב לאתר.

 

טוסו – רשת לישראלים בחו"ל, המשמשת להחלפת מידע וטיפים פרקטיים למי שנמצאים בעיצומו של מסע, וכזירה להיכרויות ולגיבוש קבוצות חברתיות למי ששוהה ביעד מסוים תקופה ארוכה. כל חבר יכול לנהל את תכני המסע שלו באתר.

 

פופיק – רשת לניהול קבוצות גולשים בעלי עניין משותף. האתר מאפשר הקמה של קבוצה פרטית, פומבית, או "בלתי נראית", וכל משתמש רשאי לנהל חוג חברים, ולפרסם כל סוג של תוכן.

 

רשת מורים - רשת חברתית משובחת למורים בלבד שמפעיל הפורטל "קו לחינוך". המבנה של הרשת משולב במאגר מידע מקצועי, וכל מורה יכול לשייך עצמו למקצוע, ולפרסם בכרטיסו מערכי שיעור ורעיונות להפעלות חינוכיות, באופן שישמש גם את החברים האחרים.

 

ספורטאית – רשת חברתית של אתר ספורט5, הכוללת אנציקלופדיית וויקי לערכי ספורט, בלוגים, פורומים, תכני וידאו שצילמו גולשים, ושילוב של תכנים מערוץ הספורט. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עלו ברשת - הטופ שבטופ
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים