שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פסיקה: סרבן גט יפצה אשתו ב-700 אלף שקל

  השניים, זוג חרדי, נישאו בשידוך והתגוררו יחד שלושה חודשים שבסופם נמלטה האישה מהבית כשהיא בהריון - בשל אלימות קשה מצד הבעל. מאז, לפני 11 שנה, הוא מסרב לתת לה גט

  בית המשפט לענייני משפחה קבע היום (ד') כי גבר יפצה את אשתו בכ-700 אלף שקלים מאחר שכבר 11 שנה שהוא מסרב לתת לה גט.

   

    

  מדובר בתביעה נזיקית שהגישה האישה, נגד בעלה, אשר ביקשה שיפצה אותה בגין סרבנותו לתת לה גט. השניים, זוג חרדי נישאו ב-1997 בשידוך והתגוררו יחדיו כשלושה חודשים בלבד ובסופם האישה נמלטה מהבית כשהיא בהיריון, וזאת בשל האלימות הקשה שהפעיל כלפיה. מאז ועד היום מסרב הבעל לתת לה גט, למרות שבין השנים 1997-2005 התקיימו 25 דיונים בעניינם בית הדין הרבני, הוא לא הופיע לרוב הדיונים, ולאלה שהגיע, עשה זאת רק לאחר שהוצא נגדו צו הבאה.  

   

  בית הדין הרבני חזר וקבע כי אין מקום לחיים משותפים בין בני הזוג וכי על הבעל מוטלת מצווה לגרש את אשתו, אך לטענתה הבעל במזיד מסרב לתת לה גט שהוא יודע שהדבר מסב לה סבל רב מכיוון שמדובר באישה חרדית אשר בהיותה עגונה אינה יכולה לקיים קשרים עם גברים אחרים ולהביא ילדים נוספים לעולם.

    

  בבית הדין הרבני, לטענתה, הוא העמיד תנאים
  שונים למתן הגט כגון ויתור על מזונות ומחיקת חובות בביטוח הלאומי, העברת משמורת הילד ותביעות נוספות.

   

  עו"ד סוזן ווייס, מנהלת מרכז צדק לנשים, ועו"ד יפעת פרנקנבורג טענו בפני בית המשפט לענייני משפחה כי במניעת הגט יש התעללות נפשית ממושכת ומניעה מן האישה לניהול סביר ותקין של חייה, שימוש שלא כדין בכוח של הנתבע לעגן את התובעת, וכן שלילת חירות האישה ורשלנות רבתי.

   

  השופטת טובה סיוון קבעה כי בנסיבות המקרה אין ספק כי מדובר בסרבן גט אשר מונע מאשתו את חירותה למעלה מ-11 שנים. עקב קביעתה זו קבעה כי עליו לפצות את אשתו וקבעה כי אומדן הנזק הוא כ-60 אלף שקל לשנה ובסך הכל כ-600 אלף שקלים, וכן פיצויים מוגברים בשל חומרת מעשיו בסך 100 אלף שקלים.

    

  יו"ר ועדת חוקה של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון אמר כי "מצד אחד אני מחזק את בית המשפט לענייני משפחה אשר ראה לנגד עיניו את העוול הנמשך למסורבות הגט ומקווה שיש בקו חדש זה מענה למצוקה שעסקה בה וועדת חוקה בהעמקה רבה, מהצד השני אני מבקש להזהיר את בתי הדין הרבנים שלא ירוצו פסקי הדין הללו כפסקי דין שאין לקבלם מכל סיבה שהיא".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גירושים גירושין ילד ילדים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים