שתף קטע נבחר

המלון איבד מזוודה, ויפצה ב-1,500 שקל

נהג אוטובוס תיירים ביקש להשאיר את מזוודתו במלון בטבריה עד הערב - כשיחזור מסיור. כששב, גילה כי מזוודתו איננה. ביהמ"ש: המלון יפצה את הנהג

התובע, נהג אוטובוס תיירים, הסיע קבוצת תיירים שסיירה במקומות שונים בארץ. במסגרת הסיור שהו התיירים במלון רויאל פלאזה בטבריה למשך שני לילות.

 

תביעות קטנות בענייני מזוודות: כבודה, במקומה מונח?

 

לטענת התובע, בערב הראשון הוסבר לו כי את הלילה השני יצטרך להעביר במלון סמוך אחר. בשל כך, התובע ארז את חפציו וביקש להשאיר את המזוודה במלון עד הערב, כשיחזור מהסיור.

 

לדבריו, כשהגיע בערב גילה כי מזוודתו איננה, וזאת על אף שהושארה ליד שולחן הקבלה בהסכמת פקידת הקבלה בבוקר. התובע טען כי מצא עצמו בערב ללא חפציו האישיים, וללא יכולת להחליף בגדים ולצחצח שיניים, ועל כן הוא נאלץ להמשיך בטיול בצורה לא מכובדת.

 

המלון טען מנגד, כי התובע לא קיבל אישור להפקיד את המזוודה בקבלה או בכל מקום אחר במלון, וכי יש שלט מעל עמדת הקבלה המציין במפורש, כי המלון אינו אחראי לאיבוד חפצים.

 

המלון אחראי ויפצה

השופטת חנה קלוגמן מבית-המשפט לתביעות קטנות בהרצליה קבעה כי היא מאמינה לתובע כי מזוודתו אבדה לו במלון, ואולם אין באפשרותה לקבל את רשימת הציוד אשר אבדה לו, לטענתו, שכן היא אינה מגובה בקבלות.

 

השופטת החליטה להקיש מהעקרונות המנחים באמנת ורשה, החלים בתובלה אווירית, וקבעה כי היא מעריכה את הנזק שנגרם לתובע ב-1,500 שקל. המלון חויב לשלם לתובע סכום זה.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים