שתף קטע נבחר

עיצוב: יאיר פלד

נר שני: א-גרויסע מציאה עם "באנו חושך לגרש"

הלחנים המסורתיים כבודם במקומם מונח, אבל הגיע הזמן לתת טוויסט גם לשירי חנוכה. פרויקט מיוחד של ערוץ 7 ו-ynet מגיש לכם את הלהיטים "מעוז צור", "מי ימלל", "סביבון סוב סוב סוב" ואחרים בגרסאות חדשות

חג החנוכה חזר, ועמו גם השירים האהובים והמוכרים. אם בא לכם לחדש מעט את מלאי הלחנים, ולרענן את הרפרטואר המכבי - ערוץ 7 ו-ynet מזמינים אתכם לצפות בסדרת הקליפים "כל נר שיר", שבה מבצעים אמני המוזיקה היהודית גרסאות משלהם לשירים המסורתיים.

 

במסגרת הפרויקט המיוחד, בהפקת אתר האינטרנט של ערוץ 7, יעלה בכל אחד מימי החנוכה שיר בלבוש חדש. ושיהיה חג שמח.

 

חברי להקת "א-גרויסע מציאה" בחרו לנגן את "באנו חושך לגרש". נדב בכר מסביר: "אומרים בתפילה של חנוכה שהיוונים ניסו להשכיח את התורה מעם ישראל, ולגרום להם לעבור עבירות. למעשה, מה שהיוונים רצו זה להשכיח מהיהודים את התחושה

של התורה, את העניין של האלוקות שבה. לא היתה להם בעיה עם השכל שבתורה, ההפך הם אהבו אותה וכיבדו אותה. לא היתה להם בעיה עם המסורת שלה, אלא רק עם המצוות של הקדוש-ברוך הוא. בדיוק בגלל זה החשמונאים יכלו לנצח אותם.

 

"השם חשמונאים נגזר מהשורש 'חש שמונה'. המשמעות היא היכולת לחוש את מה שמעל לטבע. שבע זה טבעי - כמו שבעת ימי בראשית, אבל שמונה זה למעלה מהטבע. בגלל זה גם הנס היה בשמן - שזה גם לשון שמונה, גם נוזל שצף מעל לכל המשקים, וגם מחלחל לכל מקום ולכל פינה. מעבר לכך, הנס היה שמונה ימים - וזה הכוח של חנוכה, להתחבר למעל הטבע, וזה מה שמנצח את כל הרוחות הרעות, את כל המתייוונים בנפש שלנו. ושמדליקים את הנרות - אפשר להתחבר לעניין הזה".

 

נדב בכר – גיטרה

אורן צור - כינור

צולם במושב רמת רזיאל.

אנימציה, צילום ועריכה: יאיר פלד, יוצר המגזין המוזיקלי "תיבת הניגונים" בערוץ 7.

 

  • להקת "א-גרויסע מציאה" נמצאת כעת בשלבים סופיים לקראת הוצאת אלבום שני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-גרויסע מציאה. באנו חושך אינסטרומנטלי
מומלצים