שתף קטע נבחר

גאידמק מרוסיה: לא ברחתי - אכבד התחייבויותיי

בראיון ראשון מאז נודע על יציאתו מהארץ, אמר איש העסקים: "אני לא יכול לצאת לעבוד? בשביל מה כל הרעש הזה?". גורמים במשטרה אישרו כי איש העסקים יצא מגבולות ישראל, לאחר ששילם את הערבויות הכספיות שנדרשו לשם כך

"לא ברחתי". כך אמר הבוקר (יום ו') ארקדי גאידמק, בראיון ראשון מאז שיצא מישראל.

 

בשיחת טלפון עם איש העסקים, שנעשתה באמצעות מזכירתו, הוא הוסיף: "אני לא מבין מה הבעיה. אני ממשיך לנהל את העסקים שלי - ויצאתי לעשרה ימים לרוסיה למטרה הזו".

 

"כאבי הראש" של גאידמק:

 

קודם לדברים, אישרו גורמים במשטרה את דבר יציאתו של גאידמק ואמרו כי הדבר נעשה לאחר שאיש העסקים שילם את כל הערבויות הנדרשות לשם כך, בשל ההליכים המשפטיים השונים שמתנהלים בעניינו.

 

"ממילא, חצי מהשנה אני נמצא בארץ וחצי שנה ברוסיה - ואין בזה שום דבר מיוחד", אמר עוד גאידמק. "מה קרה? אני לא יכול לצאת לעבוד? בשביל מה כל הרעש הזה?", תהה וסיכם: "אעמוד בכל ההתחייבויות שלי".

  

מי שפרץ לציבוריות הישראלית וכבש בשנים האחרונות חלקה אחר חלקה, נמצא בשבועות האחרונים בעיצומה של התרסקות.

 זמן קצר לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, בהן נחל כישלון צורב, הודיע גאידמק כי אין לו עניין יותר בפוליטיקה המקומית הישראלית.

 

בריצתו לראשות עיריית ירושלים השיג גאידמק, למרות מסע התעמולה השאפתני, כחמשת אלפים קולות בלבד. הוא הודיע כי הוא מושך את ידיו ממפלגת "צדק חברתי" שהקים. למעשה, גאידמק עזב את המפלגה והשאיר אותה בידיהם של כמה מפעיליה ותומכיה.

 

"פיצוץ" עם היועץ הקרוב

גם יחסיו עם יועציו הקרובים עלו על שירטון, חיש מהר אחרי הבחירות. יועצו הקרוב, יוסי מילשטיין, נפרד ממנו ברעש גדול, ואף האשים אותו בראיונות בתקשורת בשורה ארוכה של מעשים לא תקינים לכאורה. מילשטיין גם שפך אור, בראיונות אלה, על מעשיו של גאידמק ועל אופיו ועל התנהלותו בפורומים שונים.

 

גורמים בבית"ר ירושלים, הנמצאת בבעלותו של גאידמק, לא הופתעו מפרסום דבר יציאתו מהארץ. אנשי עסקים הקשורים בדרך זו או אחרת

לקבוצה כבר קיימו גישושים עם רוכשים פוטנציאליים, בחיפוש אחר משקיע חדש. עוד נודע כי בימים האחרונים הוחלפו שומרי הראש של איש העסקים, דבר שרמז מעט על שינוי בהתנהלותו.

 

כידוע, לצרפת גאידמק אינו יכול להיכנס בשל צו המעצר שהוצא נגדו. כך גם לשורה ארוכה של מדינות מערביות.

 


פורסם לראשונה 19/12/2008 09:43

 

בהכנת הידיעה השתתפו: אפרת וייס, יעל ברנובסקי, איזי עין דור ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצא מהארץ. גאידמק
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים