שתף קטע נבחר

פירוק פריזמה יעלה בפיטורי כ-150 עובדים

בשוק ההשקעות מעריכים כי אם תיחתם עסקה לפירוק בית ההשקעות פריזמה ופיזורו בין בתי ההשקעות גאון, מיטב ופסגות יוביל לפיטורים של כשליש מהעובדים בשניהם - למעלה מ-100 מעובדי פריזמה וכ-30 מעובדי גאון

בתי ההשקעות פריזמה, גאון שוקי הון, מיטב ופסגות עומדים לפטר בין 150 ל-200 ל-200 עובדים - כשליש מכלל כוח האדם המשותף שלהם. כך מעריכים גורמים בענף בתי ההשקעות. זאת, במסגרת עסקת המיזוג הנרקמת בין בתי ההשקעות - שהיא, למעשה, פירוק של פריזמה, בית ההשקעות הגדול בישראל  ופיזורו בין בתי השקעות אחרים, ובמידה שהעסקה אכן תצא לפועל.

 

מכת פיטורים במשק

 

לפי הערכות, שלא קיבלו אישור רשמי מאף אחד מבתי ההשקעות אך גם לא הוכחשו, יפטר פריזמה בין 100 ל-150 מ-300 עובדיו, ואילו גאון, המעסיק כ-100 עובדים, יפטר כ-30 או 40 עובדים נוספים. ההערכה היא שמיטב ופסגות, האמורים לקלוט את עובדי פריזמה וגאון, יפטרו עובדים ספורים בלבד.

 

בית ההשקעות מיטב מנהל משא ומתן עם קרן מרקסטון לרכישת נכסיו של בית ההשקעות פריזמה (ניהול תיקים, ברוקראג', תעודות סל וקרנות נאמנות), ולשילובם עם הנכסים של גאון שוקי הון. הנכסים של פריזמה וגאון שוקי הון ימוזגו לתוך מיטב והגוף הממוזג ינהל כ-30 מיליארד שקל. ככל הנראה, העסקה תהיה עסקת מניות, כאשר בגוף הממוזג יחזיקו מיטב (40%), קרן מרקסטון (40%) וגאון (20%).

 

בשבועות האחרונים נפגש רון לובש, מנכ"ל מרקסטון ויו"ר פריזמה, עם בתי השקעות שונים, כדי לנהל משא ומתן למכירת הנכסים של פריזמה. כפי שמסתמן, הנכסים יחולקו בין מיטב ופסגות.

 

בית ההשקעות פסגות מקיים משא ומתן לרכישת קופות הגמל של פריזמה, שהיקף הנכסים שלהן הוא כ-21 מיליארד שקל. את המשא ומתן מטעם פסגות מובילים יו"ר פסגות אריק שטיינברג והמנכ"ל ורועי ורמוס.

 

אם הוא יושלם בהצלחה, יהפוך בית ההשקעות הגדול בישראל גם לגוף הגמל הגדול בארץ, ובפער ניכר על מתחריו. לפי הערכות, הכוונה היא לבצע עסקת החלפת מניות לפיה יקבלו בעלי המניות בפריזמה מניות כנגד הנכסים שימכרו לפסגות ולקיחת החוב של מרקסטון ופריזמה לבנקים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל פריזמה, יובל גביש
צילום: אלי דסה
מומלצים