שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: שימוע ב"ראשונטורס" במאי

לטענת עורכי הדין של ראש הממשלה, החומר הרב - כ-45 קלסרים - מחייב היערכות ממושכת. עכשיו הכדור אצל פרקליט המדינה, שאמור לקבוע מועד לשימוע

תנו לנו זמן: פרקליטיו של ראש הממשלה פנו היום (א') לפרקליט המדינה, משה לדור, בבקשה לערוך שימוע לאולמרט בפרשת "ראשונטורס" רק בחודש מאי, הרבה אחרי שיעזוב את לשכתו בירושלים. לדור צפוי להחליט בימים הקרובים - האם הוא מסכים לבקשת הפרקליטים או שייקבע תאריך מוקדם יותר בתיאום הצדדים.

 

בחודש שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד אולמרט בפרשת ראשונטורס, כאשר העבירות בהן מואשם ראש הממשלה הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. בשבוע שעבר פנה לדור לפרקליטי אולמרט וביקש מהם לתאם מועד לשימוע. 

 

לטענת הפרקליטים, בידיהם מצוי חומר רב המונה כ-45 קלסרים ולכן הם צריכים מספר חודשים על מנת להתכונן לשימוע. מקורבי אולמרט דחו את הטענות, לפיהן הזמן אותו ביקשו להתכונן לשימוע הוא ארוך מהרגיל וכי ברצונם לראות עד אז באילו עוד פרשות צפוי להיות מוגש כתב אישום נגד אולמרט בכפוף לשימוע.

 

"ברור שאם יוגשו מספר כתבי אישום נגד אולמרט ויהיו מספר שימועים, נבקש לאחד בין כולם. אולם כרגע יש שימוע אחד ואיתו אנו צריכים להתמודד", אמרו המקורבים. "אם למישהו בפרקליטות יהיו טענות כלפי הזמן הממושך אותו ביקשנו ללמוד את החומר, הרי שהם צריכים להבין שאולמרט ופרקליטיו לא באו לסמן וי על השימוע, אלא ללמוד את כל החומר ברצינות ולבוא מוכנים".

 

השימוע יאוחד עם פרשת טלנסקי?

לעומת זאת, אמר גורם בפרקליטות ל-ynet, כי כל ההליך מרגע תחילת החקירה ועד להחלטת מזוז להגשת כתב אישום לקח כחמישה חודשים, דבר שמכניס קצת לפרופורציות את בקשת פרקליטי אולמרט והזמן הממושך אותו הם מבקשים.

כמו כן, ככל הנראה בשבועות הקרובים צפוי היועץ המשפטי לממשלה להחליט האם להגיש כתב אישום נגד אולמרט בפרשת טלנסקי ואם כן באילו סעיפים. אם אכן תיפול החלטה בשבועות הקרובים אז קרוב לוודאי שהשימועים בשתי הפרשות יתקיימו במועד אחד.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר בתגובה: "מדובר בהליך מהותי שבו כובד האחריות על כל הצדדים גדול. אנו משוכנעים כי גם בפרקליטות לא מתייחסים לשימוע כאל הליך ריק מתוכן או טכני בלבד, ולכן ההכנה לשימוע כזה צריכה להיות בהתאם ונדרשים לכך מספר חודשים כמקובל".

 

דובר משרד המשפטים, משה כהן, אישר כי פרקליטי אולמרט אכן פנו בעל פה לפרקליטות בבקשה לקיים את השימוע בחודש מאי ואמר כי "הפרקליטים יקבלו תשובה בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. שימוע במאי
צילום: דודי ועקנין
לדור. יחליט על מועד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים