שתף קטע נבחר

מתוח בליכוד: "ביבי לא משתף את סילבן בכלום"

תסיסה בשטח, התנהלות בעייתית בלשכה ופסימיות לקראת הבחירות הן רק חלק מהצרות של נתניהו. ל-ynet נודע כי למרות מאמצי הפיוס, המתיחות בינו לבין סילבן שלום נמשכת

המתיחות בין יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לסילבן שלום נמשכת, למרות מאמצי הפיוס. כך נודע הלילה (יום ב') ל-ynet. גורמים בליכוד אמרו כי בין השניים קיים נתק מאז, הפגישה האחרונה שהתקיימה בסמוך לפריימריז. לדבריהם, "ביבי לא משתף את סילבן בכלום", בכל הנוגע לקמפיין הבחירות.

 

הגורמים הוסיפו: "סילבן נשאר לחלוטין מחוץ למעגל מקבלי ההחלטות, למרות שהוא רצה לסייע לנתניהו בכל שנדרש". המתח שנוצר גורם כמעט באופן טבעי לכעס אצל שלום, המנוסה במערכות בחירות.  

 

היחסים בין שלום לנתניהו היו קרובים לפיצוץ בליל הפריימריז. לאחר פרסום התוצאות, שקל שלום להישאר בבית,

 ולא לבוא לגני התערוכה יחד עם שאר הנבחרים - אך נתניהו התקשר אליו והניאו מכך. אז הם גם קבעו להיוועד שוב, ושוחחו במשך שעתיים וחצי.

  

ביקורת נמתחה אמש בליכוד גם על החלטתו של נתניהו לא לשתף פוליטיקאים בקמפיין הבחירות לכנסת. "לפעמים יש תחושה כאילו שאנחנו יכולים לטוס לחו"ל ולחזור אחרי הבחירות. יש מועמדים בכירים שציפו להיות מעורבים ופעילים בקמפיין ובמטה הבחירות ונדחקו הצידה - זו הרגשה לא נעימה", אומרים בכירים בליכוד.

 

גורמים בליכוד הוסיפו: "יש תסכול בקרב המועמדים, בטח הבכירים. התחושה היא שעם כל הכבוד לאנשי המקצוע שביבי הביא - גם אנחנו עשינו משהו בחיים. המועמדים מרגישים שכל מה שנשאר להם לעשות זה לשבת ולחכות שיזמינו אותם להרצות איפשהו".

 

שטח הפקר

בתוך כך, גם בתוך לשכתו של נתניהו החלו להישמע לאחרונה קולות פסימיים לגבי הסיכויים לנצח את הבחירות. אם עד לפני כשבועיים היתה בלשכתו של יו"ר הליכוד תחושה כי המומנטום הוא לצד מפלגתו, הרי שבימים האחרונים, ולאור הסקרים שמצביעים על היחלשות המפלגה,

 החלו גורמים בלשכה להביע ספק לגבי היכולת לנצח. "ההתנהלות כרגע בלשכת נתניהו בעייתית מאוד", אמרו ל-ynet גורמים בסביבתו. "ההתנהלות הזו לא מבשרת שום דבר טוב, והיא מחלישה אותנו. יש פה יותר מדי אנשים חושבים שיודעים מה הם עושים, אבל התמונה לחלוטין מעורפלת ולא בהירה וקיים חשש אמיתי לגבי התוצאות".

 

ואם לא די בכל אלו, בכירים בליכוד ציינו כי גם בקרב פעילים יש התמרמרות על אי שיתופם בקמפיין השטח של התנועה. "הליכודניקים רגילים להיות מעורבים בכל עבודת השטח - ובבחירות האלה לא קורה בינתיים כלום. המסר שמועבר להם הוא שאין כוונה לפעול בשטח אלא יותר בהסברה. השטח תוסס. הפעילים מרגישים שהשטח מופקר למפלגות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. רוצה לסייע
צילום: ניב קלדרון
נתניהו. "לא משתף"
צילום: AP
מומלצים