שתף קטע נבחר

ועידת מרצ אישרה את האיחוד עם תנועת השמאל

בעקבות ההחלטה יוצב העיתונאי ניצן הורוביץ במקום השלישי ברשימה המשותפת. הסופר עמוס עוז ניצל את הכינוס כדי לתקוף את אהוד ברק: "איזה מין מנהיג שלום זה שמציע את עצמו כשותף זוטר בקואליציה של נתניהו"

הנבחרים של מרצ התרצו - האיחוד הפוליטי יצא לדרך. ועידת מרצ אישרה הערב (יום ב') ברוב גדול את האיחוד עם תנועת השמאל החדשה. בעקבות ההחלטה ישובץ העיתונאי ניצן הורוביץ במקום השלישי ברשימה המשותפת ועורכת הדין טליה ששון תוצב במקום השביעי.

 

לפני ההצבעה נאמו מספר אנשי מפתח בתנועת מרצ ביניהם היו"ר חיים אורון. "השלב הראשון שהיה שלב דמוקרטי מכובד מאוד הושלם וברוב מאוד מאסיבי שהפתיע אותי", הוא אמר על החלטת הוועידה.

 

הוא סיפר כי היה משוכנע שהאיחוד יהיה מקובל על חברי הוועידה, "לא חששתי אבל הרוב שהיה לנו היה גדול מאוד, ואני רואה בזה גיבוי רציני לדרך שלנו. גם אילן גילאון שהפתיע בפריימריז והגיע למקום השני היה מרוצה: "ברור שאנחנו מברכים על המוגמר, כעת נעשה מאמץ להכניס יותר נציגים לתוך הכנסת, יש פה סינרגיה טובה של אנשים, גם אנחנו אנשי מרצ הגענו עם בסיס טוב ועיקר השינויים היו בשבוע שעבר. במתכונת הנוכחית אנו חייבים לפרוץ את המעגל הדו ספרתי של ח"כים בכנסת".

 

מי שהיה פחות מרוצה מההחלטה הוא נציג המגזר הערבי, עיסאווי פריג', "ברור שמדובר באכזבה, את המלחמה אעשה אחרי הבחירות,

אבל כעת אמשיך לקרב ולחזק את השותפות הערבית-יהודית בתוך מרצ, אמנם הפסדתי כעת במערכה, לא במלחמה הכוללת ואני מאמין שיחד עם אחרים אנחנו נצליח לשפר את מעמדנו בתוך התנועה", אמר פריג'.

 

במהלך הערב נאם גם הסופר עמוס עוז, שתקף את שר הביטחון. "אהוד ברק מנסה להציג את עצמו כמנהיג מחנה השלום. איזה מין מנהיג שלום הוא, אדם שבמשך שנתיים כשר ביטחון לא ניסה להוריד מאחז בלתי חוקי אחד. איזה מין מנהיג שלום זה שמציע את עצמו כשותף זוטר בקואליציה של נתניהו", אמר עוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לכנסת. הורוביץ
צילום: ירון ברנר
מתקיף את שר הביטחון. עמוס עוז
צילום: AFP
מומלצים