שתף קטע נבחר

אפשר לא לשלם: העובדים הפסיקו לנתק לחייבים

מאבק העובדים נגד תוכנית ההתייעלות מחריף: העובדים הפסיקו לגבות חובות; מנהלים בדרג הביניים ששיתפו פעולה עם ההנהלה הוצאו בכוח מחדרם, ועל דלת משרדם נתלה שלט ועליו נכתב: "משתף פעולה עם ההנהלה"

מתרחבת מחאת עובדי חברת החשמל במחאה על יישום תוכנית ההתייעלות "מצפן" באופן חד צדדי. העובדים, שהחלו במחאתם אתמול (ב'), לא החתימו הבוקר את כרטיס העבודה. בנוסף, החליטו העובדים להפסיק את גביית החובות מלקוחות החברה ואת ניתוקי הזרם לחייבים.

 

 

הבוקר התרחב מעגל המנהלים שלא הורשו להיכנס למתקני החברה, והוא כולל גם מנהלי כוח אדם. אתמול לא הורשו 26 מנהלי אגפים וסמנכ"לים בחברת החשמל להיכנס למשרדי החברה בחיפה ובתל אביב. ההנהלה החלה לעבוד בכמה בתי מלון, והבוקר היא מקיימת פגישה במלון סיטי טאוור ברמת גן.

 

זאת ועוד, כמה מנהלים בדרג ביניים ששיתפו פעולה עם ההנהלה - ובין היתר ניסו להכניס מנהלים לאתרי החברה - הוצאו היום בכוח מחדרם. על דלת משרדם נתלה שלט ועליו נכתב: "משתף פעולה עם ההנהלה".

 

כמו כן, בשעות הבוקר נותקו מנהלי החברה ועוזריהם מהתקשורת הפנים ארגונית. בין השאר, הם לא יכולים להתחבר למחשבי חברת החשמל באמצעות מחשבים ניידים.

 

"הנהלת חברת החשמל עושה הכל כדי שנפסיק לספק חשמל ללקוחות, אבל אנחנו לא מוכנים לכך", אמר הבוקר יו"ר ועד עובדי החברה, מיקו צרפתי, "אני מתחייב שלא נוריד את השאלטר. אנחנו ממשיכים גם בביצוע כל עבודות התיקונים. העיצומים מתבצעים באופן שלא רק שלא יפגע בלקוחות, אלא יקל עליהם ויגרום להם ליהנות. לסקר מהלך אימים על כל הדרגים בחברת החשמל. לא מדובר בעניין כלכלי אלא במאבק כוח על השאלה 'מי הבוס'. יש כאלה שמשתפים פעולה עם לסקר במתוך פחד, למרות שאינם מסכימים אתו, ואנחנו מנסים לנטרל את השפעתו".

 

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, הודיע ביום ראשון על יישום חד צדדי של חלק מתוכנית ההתייעלות בחברה. לפי לסקר, דובר בשינויי כפיפויות של אגפים שונים, ואין כוונה לפטר עובדים ברגע זה, עד שתהיה הסכמה עם הוועד.

 

בעקבות כך נקט הוועד צעדי מחאה, ודרש מהעובדים שלא לשתף פעולה עם חברי ההנהלה, לא להשתתף בישיבות, לא לענות לטלפונים שלהם ולא להכניסם לאתרי החברה. בנוסף, הוועד קרא לעובדים לדווח על חבריהם שמפרים את ההוראה ומשתפים פעולה עם ההנהלה: "במידה שיש עובדים המשתפים פעולה עם ההנהלה, נא לדווח עליהם. 'גיבורי הרגע' המנסים להרוויח מההסדר החדש אינם ראויים להיות חלק מאתנו ולא יצליחו לפגוע במאבקנו".

 

 

בהכנת הידיעה השתתף גיא מי-טל, "כלכליסט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים