שתף קטע נבחר

יום באשקלון: 31 לקו בהלם, ילדים בכו

הבכי של יוגב גואטה בן ה-10 קרע את לבם של שוטרים ואנשי הצלה שהגיעו לבית באשקלון, שבחצרו פגעה רקטה. יוגב לא נפגע פיזית, אך פרץ בבכי תמרורים לאחר הפגיעה בביתו. 24 נפגעי חרדה פונו לבית החולים ברזילי, 12 מהם ילדים

במשך דקות ארוכות עמד יוגב גואטה בן ה-10 מחוץ לבית המשפחה, שבחצרו פגעה רקטה , ומירר בבכי. יוגב עמד עם אביו, אברהם, בסלון הבית כאשר קול נפץ עז נשמע מהחצר. הוא הספיק לרוץ לממ"ד ולהסתתר. כשיצאו, עמד ובכה. שוטר קהילתי שהיה במקום לקח אותו הצדה וחיבק אותו בחום.

 

במקום חג - ירי כבד בדרום

 

במטח האחרון, שהיה בסביבות 15:00, פגעו חמש פצצות מרגמה בשטחים פתוחים סמוך לקיבוץ במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק. מאז הבוקר נורו לעבר ישראל 36 רקטות קסאם וגראד ו-18 פצצות מרגמה.  

 

במזל גדול, לא נפגע איש במתקפה על אשקלון הבוקר. הבן סירב תחילה להתפנות לבית החולים, אבל הסכים לאחר שכנועים. זמן קצר לאחר מכן, פגעה רקטה ישירות בבית במושב במועצה האזורית שדות נגב. ילדיה של משפחת לזר, ניצן, ענבל ושי בני 4, 5 ו-8 ניצלו, כששהו בממ"ד.  


יוגב, שביתו נפגע מגראד באשקלון (צילום: AFP)

 

צוותי מד"א טיפלו ב-31 נפגעי חרדה, 24 מהם הגיעו לבית החולים "ברזילי" באשקלון. מבית החולים נמסר ל-ynet כי רובם עדיין נמצאים בטיפול. סגן מנהל בית החולים, ד"ר רון לובל, סיפר כי "מתוך נפגעי החרדה שהגיעו אלינו הבוקר, 12 היו ילדים - רובם מאותו אזור בו פגעה פגיעה ישירה רקטה בבית.

 

"החרדה מתבטאת ברעד, בכי, צעקות, לפעמים גם באדישות ואפאתיה", הוסיף ד"ר לובל. "יש גם מבוגרים שהגיעו אלינו עם תסמינים זהים. אצל חלקם, החרדה באה לידי ביטוי גם בסממנים גופניים - רעד וכאבי ראש. הצוות המיומן של בית החולים, המורכב מפסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים, מטפל בקבוצות ובבודדים, לפי מצב הנפגע".

 

מזכיר אחד הקיבוצים במועצת אשכול סיפר כי בין נפגעי החרדה היו גם עובדים חקלאיים. "אנחנו ננקוט בכל אמצעי הבטיחות האפשריים, בייחוד בנוגע לפועלים העובדים סמוך לגדר", אמר.

 "אנחנו תמיד בודקים ומתאמים עם הצבא כיצד לצאת לשדה. אנחנו לא נפסיק את העבודה שלנו. כעת אנחנו מדברים עם העובדים ומרגיעים אותם, החרדה שלהם מוצדקת".

 

ראש מועצת שדות נגב, מאיר יפרח, אמר ל-ynet: "המצב הולך והופך בלתי נסבל. טפטוף הקסאמים מסוכן. מה שקרה הבוקר הוא שהטפטוף הפך לגשם וכנראה גם למבול ואנחנו לא שומעים שום תגובה. די להצהרות, התושבים מבקשים שיעשו הכל כדי לאפשר להם להמשיך לנהל את חייהם כרגיל".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל ואילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוגב ליד ביתו שנפגע
צילום: אמיר כהן
צילום: אמיר כהן
מקום נפילת הרקטה
צילום: אמיר כהן
מומלצים