שתף קטע נבחר

הרב אבינר: הומו חייב לספר לאשתו על הנטייה

מכחיש את הפרסומים כאילו התיר להומוסקסואלים ש"יצאו מזה" והתחתנו להסתיר מנשותיהם את נטייתם המינית: "ודאי צריך לספר לבחורה. זה פשוט". מסביר: "אדם שנרפא לגמרי ובכלל אין לו נטיות הפוכות – מקרה תיאורטי"

הומו ש"טופל", נגמל מנטייתו ורוצה להתחתן חייב לספר על כך לבת הזוג ואסור לו להסתיר ממנה את עברו – כך קובע הרב שלמה אבינר. לדבריו, "בוודאי שקשה לה לקבל את זה והיא מזועזעת, אבל מספרים, ואז גם היא עוזרת, גם היא שותפה". הוא הוסיף כי רק במקרים נדירים ניתן "לרפא" אדם לגמרי מנטייה זו עד שיהיה "נקי לגמרי", והגדיר זאת "מקרה תיאורטי". הרב אמר את הדברים בשו"ת מצולם שפרסם באתר 'מעלה'.

 

הרב אבינר התייחס לפרסום באתר קבוצת ההומואים הדתיים 'חברותא', שם צוטט השבוע שיעור שמסר לפני מספר שנים בישיבת "עטרת ירושלים". בכתבה נטען כי הרב מתיר להומוסקסואלים להסתיר את הנטייה המינית החריגה מבת הזוג. בהכחשה שפרסם אמש (יום ד') אמר: "לא יודע מה התפרסם בשמי... בוודאי שצריך לשתף! בפועל - וזה כתבתי בפירוש - חייבים לשתף את הבחורה".  

 

על פי הרב אבינר מדובר ב"שאלה כבדה", והוא מסביר: "אם היה מקרה תיאורטי שהפסיכולוג טיפל באדם והגיע למסקנה שהאדם הזה נקי לגמרי לגמרי, נקי מאה אחוז, הוא בכלל אין לו נטיות הפוכות, היו לו פעם ועכשיו אין לו, הוא רגיל מכל הרגילים - אז זה דין רגיל שאין מזכירים לבעל תשובה את מעשיו הראשונים ולא חייבים לספר. מה הפירוש רגיל? הפסיכולוג אומר: הוא התרפא, הוא ובת זוגו יהיו מאושרים, היא לא תדע שום דבר - זה לא שונה מקלקול אחר שהיה לבן הזוג או לבת הזוג לפני הנישואין ועכשיו עשו תשובה והם לגמרי לגמרי בסדר. אבל אני מבין שאלה הם מקרים נדירים. אני מבין שלא מצליחים".

 

הרב הדגיש שוב כי מדובר במקרה תיאורטי בלבד. אז כיצד הוא ממליץ לנהוג בפועל? "הבחור הרבה פעמים חייב במקרים מסוימים כל החיים שלו להמשיך להיות בקשר עם קבוצת תמיכה. ברוך השם הוא יצא מזה, אבל הוא צריך לעמוד על המשמר. אם הוא צריך קבוצת תמיכה אז זה סימן שיש לו על מה להלחם, על מה להחזיק מעמד, אז אם זה כך - ודאי צריך לספר לבחורה. זה פשוט!".

  

"צריך לשתף"

לסיכום אמר הרב אבינר: "לשתף – צריך לשתף. איך צריך לשתף? את זה הפסיכולוג יגיד, והתשובה לא חייבת להיות אחידה. הפסיכולוג מחליט איך עושים את זה ומה אומרים לה בדיוק... הוא גם מחליט על כל הצעדים – הגיע הזמן להתחתן או לא הגיע הזמן להתחתן וכו'".

 

בהמשך המליץ הרב על מרכז הסיוע של "עצת נפש", ואמר: "הבעיה הזו ניתנת לפיתרון... אפשר לצאת מזה ולאהוב את בת זוגו, אבל אדם לא יכול לעשות את זה לבד. הוא צריך פסיכולוג". הוא הוסיף כי "הם עזרו גם לזוגות שהבעל התחתן והסתיר שהוא כזה ובסוף הנישואין התפוצצו והיו על סף גירושין והבעל סבל והאמא סבלה והילדים סבלו. בסוף התיישרו ועכשיו הם מאושרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב אבינר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים