שתף קטע נבחר

"הבית היהודי" מתפלג: גם אורי אריאל פורש

חבר הכנסת ששובץ במקום השלישי ברשימת הימין המשותפת פנה לוועדת הכנסת בבקשה לאשר את פרישתו מ"הבית היהודי". אריאל הסביר כי במפלגה סרבו להגיע עמו להבנות

ההבטחה הגדולה של הציונות הדתית והימין הולכת ודועכת. מה שהתחיל בתור האיחוד הגדול של מפלגות הימין נגמר הערב (יום ה') בתנועה המזוהה כמעט אך ורק עם המפד"ל. ל-ynet נודע כי חבר הכנסת אורי אריאל יפרוש "מהבית היהודי" ולא יתמודד במסגרת הרשימה בבחירות לכנסת. אריאל צפוי להצטרף לח"כ אריה אלדד ולמפלגת האיחוד הלאומי שקמה מחדש.

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

 

אריאל שובץ במקום השלישי ברשימת הימין המאוחדת, אך בכל זאת החליט לפרוש. הוא ביקש לכנס את ועדת הכנסת ביום ראשון הקרוב להצבעה על פיצול פרישתו ממפלגת הימין החדשה. יו"ר הוועדה, ח"כ דוד טל, אישר את הבקשה.

 

אריאל אמר ל-ynet כי הרגיש שהציבור אינו מוכן לקבל את הרשימה שהורכבה והרוח שנושבת ממנה. "למרות נסיונות הידברות כנים שנעשו מצידה של קבוצה רחבה של רבנים ומנהיגי ציבור במהלך השבוע האחרון לא הסכים הבית היהודי להגיע להבנה שתאפשר לכלל ציבור נאמני הארץ להיות שותף אמיתי בהנהגת הבית היהודי", אמר אריאל. הוא התחייב כי לא יתקוף את הבית היהודי, אלא יפעל לצידו בשיתוף פעולה לאחר הבחירות בכל הנושאים החשובים לציונות הדתית.

 

פרישתו של ח"כ אריאל, מבכירי הבית היהודי, תיאלץ את המפלגה לשנות את הרכב הרשימה. אריאל מצטרף לח"כ בני אלון שפרש ממנה יחד עם "מולדת" לאחר שנדחק למקום ה-17 ברשימת המועמדים לכנסת.

 

"הבית היהודי": הציבור המסורתי לא יסלח לו

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה כי "הציבור הדתי והמסורתי לא יסלח למי שרוממות האחדות בגרונם וחרב הפילוג בידיהם. מי שמסכן את דמותה היהודית של המדינה ואת ארץ ישראל ופועל בניגוד לכל ההסכמים עליהם חתם, תוך הפניית עורף להחלטות המועצה הציבורית ולעובדה שמפלגת תקומה נשארת בבית היהודי - ישלם על כך בבחירות".

 

בשבוע האחרון קיימו רבנים ופעילים באגף הימני של "הבית היהודי" מגעים קדחתניים להקמת מפלגה חדשה, נוכח אכזבתם מהרכב הרשימה. הם טענו שהרשימה לא מייצגת באופן הולם את חברי האיחוד הלאומי. ההכרעה בעניין הוטלה על רבני מפלגתו של אריאל "תקומה" שבתחילה נטו לפרוש, אך יו"ר הבית היהודי דניאל הרשקוביץ הצליח לשכנע כמה מהם להישאר במפלגה.

 

שלשום נערכה פגישה משולשת בין אריאל, הרשקוביץ ויו"ר המועצה הציבורית במפלגה יעקב עמידרור, שבסיומה הועבר מסמך הבנות לעיון הרבנים. בין היתר סוכם כי הרשקוביץ, אריאל ואורלב יקבלו את ההכרעות החשובות בבית היהודי, ובמקרה שלא יגיעו להסכמה היו"ר הוא שיכריע. הרשקוביץ ועמידרור דחו את בקשת אריאל לזכות וטו בפורום הזה.  

 

ביומיים האחרונים דנה קבוצת רבנים בראשות יו"ר ועד רבני יש"ע דב ליאור במסמך ההבנות ואחר הצהריים החליטו שלא לקבלו. דחיית ההסכם הביאה לפרישתו של אריאל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עזב את הבית. אורי אריאל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים