שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הנחיות פיקוד העורף: מי צריך לרדת למקלט?

בשדרות ועוטף עזה יש להסתגר במבנים; בטווח של עד 20 ק"מ מהרצועה לרבות אשקלון - להתרחק עד 30 שניות ממרחב מוגן

צה"ל תוקף בעזה - ארגוני הטרור מגיבים בירי משלהם. זמן קצר לאחר שצה"ל החל לתקוף ברצועה, החלה להישמע ביישובי הדרום התרעת צבע אדום. בתגובה לתקיפה, ירו בצהריים (שבת) ארגוני הטרור רקטות לעבר ישראל. פיקוד העורף קרא לתושבים להישאר במרחבים המוגנים.

  

רצועת עזה: מתקיפים ומותקפים

 

שר הביטחון, אהוד ברק, הכריז על "מצב מיוחד בעורף" בכל היישובים הנמצאים ברדיוס של 20 ק"מ מרצועת עזה. מצב זה מאפשר מתן הנחיות וכללי התנהגות לאוכלוסייה במצבי החירום השונים וכן לתנאים בסיסיים לתפקוד הרשויות. מלשכת שר הביטחון נמסר, כי "פיקוד העורף ומערכת הביטחון יפעלו להעניק סיוע לתושבי האזור. צפויה תקופת מבחן לא קלה, ולא קצרה, שתדרוש נחישות והתמדה עד להשגת השינוי הנדרש במצב בדרום".

 

תושב שדרות, צ'רלי בן דוד, אמר כי התושבים מתכוננים למכת הירי בתגובה לפעולת חיל-האוויר. "עכשיו אנחנו מתכוננים לספיגה", אמר. עם זאת, הוא הדגיש, כי "לשם שינוי אני רואה שהם מקבלים בראש. אחרי שנה ומשהו שאנחנו משמשים בשר תותחים של הפוליטיקאים אני מרגיש שהמדינה מתחילה להגיב על כל מה שאנחנו עוברים כבר 8 שנים".

 

מי צריך להישאר במרחב המוגן?

ארגוני הטרור ירו עשרות רקטות לעבר ישראל וצה"ל קרא לתושבי הדרום להיכנס למרחבים המוגנים. ביישובים הסמוכים לגדר, לרבות שדרות, על התושבים להישאר במבנים באופן רצוף ולא לצאת מהם.

בנוסף, חל איסור על התקהלויות והתכנסויות כלשהן. לעומת זאת, ביישובים המרוחקים עד 10 ק"מ מרצועת עזה, על התושבים להיות במרחק של עד 15 שניות מהמרחב המוגן. גם כאן חל איסור על התקהלויות והתכנסויות כלשהן.

 

ביישובים בטווחים 10-20 ק"מ מרצועת עזה, לרבות אשקלון, נתיבות והיישובים בסביבתן, על התושבים להיות במרחק של עד 30 שניות מהמרחב המוגן. התכנסויות והתקהלויות מותרות עד 100 איש, תחת תקרה קשיחה בלבד. ביישובים בטווח 20-30 ק"מ מרצועת עזה, לרבות אשדוד, אופקים, קרית מלאכי, קרית גת, רהט והיישובים בסביבתן, על התושבים להיות במרחק של עד 45 שניות מהמרחב המוגן.

 

איך בוחרים מרחב מוגן ומה לשים בו?

 

מפיקוד העורף נמסר עוד, כי לאחר 5 דקות מהישמע צפירה, קול נפץ או צבע אדום, ניתן לצאת מהמיגון אם לא ניתנה הנחיה אחרת. בנוסף, חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה יש להודיע למשטרת ישראל.


מתוך חוברת פיקוד העורף, שחולקה לתושבי הדרום


פורסם לראשונה 27/12/2008 13:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיצוצים בעזה, היום
צילום: זאב טרכטמן
מבנה שנפגע בנתיבות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים