שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חנוך מרמרי עוזב את כנרת זמורה ביתן

  עורך הוצאת הספרים שמינויו עורר תקוות רבות לעתידה, הודיע על עזיבתו בשל מה שכינה "חילוקי דעות בינו לבין המו"ל"

  שבעה חודשים בלבד לאחר שנכנס לתפקידו כעורך הראשי של הוצאת כנרת זמורה ביתן, הודיע היום חנוך מרמרי על פרישתו מהתפקיד בעקבות חילוקי דעות שנתגלעו בינו לבין המו"ל.

   

  במייל פרידה מעובדי הוצאת הספרים כתב מרמרי: "אחרי תקופת עבודה משותפת, מאתגרת, מאלפת וטוטאלית, החלטתי לעזוב בין היתר בשל הבדלים של סגנון וגישה בתפיסת העריכה והניהול בין בעלי ההוצאה לביני". מרמרי איחל להוצאת הספרים "הצלחה בטורי הביקורת, בטבלאות ובדוכנים".

   

  מרמרי החליף בתפקיד העורך הראשי של כנרת זמורה ביתן את דב אלפון, שפרש בעקבות מינויו לעורך ראשי של עיתון "הארץ". הגעתו של מרמרי להוצאת הספרים עוררה תקווה שיוביל אותה לדרך חדשה, על רקע המשבר שפקד את הוצאות הספרים בישראל וחוסר היציבות.

   

  מרמרי, 60, החל את קריירת הכתיבה שלו במסגרת חבורת "זו ארץ" שכללה גם את דודו גבע וקובי ניב בעיתון "העולם הזה" בשנות ה-70. בהמשך היה בין יוצרי תכנית הסטירה הטלוויזיונית "ניקוי ראש".

   

  בשנת 1980 הקים את מקומון "העיר" של רשת "שוקן" וערך אותו במשך ארבע השנים העוקבות. משנת 1991 ובמשך 13 שנה שימש מרמרי כעורך הראשי של "הארץ". לפני כשלוש שנים ראה אור ספרו "על האופניים" שזכה להצלחה רבה ובמקביל ערך את סדרת ספרי העיון של הוצאת עם עובד. מאוחר יותר מונה כמנהל המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. את תגובתו של מרמרי לא ניתן היה להשיג.

   

  הוצאת כנרת זמורה ביתן סירבה להגיב לדברים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים