שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

לראשונה זה שנה: צה"ל הציב תותחים מול עזה

הכנות למבצע היבשתי: סוללת תותחים הוצבו בסמוך לרצועה. בצה"ל הדגישו שימנעו ככל האפשר פגיעה באזרחים

לצד ההפגזות האוויריות, בצה"ל ממשיכים להתכונן להמשך המערכה גם ביבשה. צה"ל הציב היום (א') לראשונה זה שנה סוללת תותחים בסמוך לרצועה, זאת במטרה להפעיל אש ארטילרית במסגרת מבצע יבשתי.

 

גורמים צבאיים הסבירו כי הסוללה תסייע במידת הצורך לכל פעילות צבאית ברצועה. הם הוסיפו כי הירי יתבצע תוך הקפדה על נהלים ובניסיון למנוע פגיעה במקומות בהם ישנם אזרחים רבים.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - עדכונים אחרונים:

 

לאחרונה נערכו דיונים רבים במערכת הביטחון בשיתוף עם גורמים משפטיים באשר לחוקיות הירי הארטילרי על רצועת עזה. הדיונים התקיימו לאחר שבשנים האחרונות אירעו מספר מקרים בהם כתוצאה מירי לעבר אזורי שיגור נפגעו גם אזרחים פלסטינים.

 

בעקבות האירועים הקשים חודדו הנהלים ואף הועלה הדרג שאמור לאשר ירי כזה. כעת ירי ארטילרי יכול לצאת אל הפועל רק באישור קצין בדרגת אלוף.

 

במהלך כל היום נמשכו ההתקפות האוויריות על רצועת עזה. בשעות האחרונות תקף חיל האוויר מנהרות בציר פילדלפי שעל גבול מצרים - לראשונה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה". לפחות שני בני אדם נהרגו. במקביל, דווח על פריצת חלק בגדר שמפרידה בין השטח הפלסטיני לסיני, ומעבר מאות תושבים לצד המצרי.

 

מצה"ל אישרו את דבר התקיפה האווירית. זו התבצעה במטס אחד שנמשך פחות מארבע דקות, והרס כ-40 מנהרות שהיו באזור ושימשו להברחת אמצעי לחימה מסיני לרצועת עזה, ומעבר מחבלים. כל היעדים נפגעו באופן מדויק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה אווירית בעזה
צילום: AFP
מומלצים