שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מבצע בעזה? המהומות בחברת החשמל נמשכות

  מאות עובדים של חברת החשמל סילקו הבוקר בכוח את המנכ"ל עמוס לסקר ממשרדו בחיפה: המנכ"ל ניסה להיכנס למשרד, אך העובדים התגודדו סביבו בקריאות "תתפטר, תתפטר" והוא נאלץ להימלט מהמקום. המשטרה לא התערבה

  מאות עובדים של חברת החשמל מנעו הבוקר (ב') את כניסתו של המנכ"ל, עמוס לסקר, לבניין ההנהלה של החברה בחיפה. כ-1,000 עובדים, חלקם עובדים במשרדים בחיפה וחלקם עובדי החברה שהגיעו מכל צפון הארץ, התפרסו ברחבת הכניסה לבניין והתבצרו בלובי במטרה לחסום את כל הכניסות לבניין ולמנוע את כניסת המנכ"ל.

   

  עם הגעתם של לסקר ואנשי צוותו למקום התגודדו העובדים סביבם וחסמו בכוח את כניסתם, תוך שהם קוראים לעבר המנכ"ל: "תתפטר, תתפטר". בעקבות האירועים נאלץ לסקר להימלט מהמקום.

   

  יצויין כי מחוץ לבניין נמצאת ניידת משטרה, אך השוטרים לא התערבו באירוע. במשטרת חיפה אמרו ל-ynet: נפעל במידת הצורך אם תוגש תלונה נגד העובדים.

   

  "המנכ"ל עושה פרובוקציות ומגיע למשרדו"

  מזה שבוע מונע הוועד מההנהלה את כניסת ההנהלה למשרדים ומנתק את ההנהלה מכל תקשורת. העובדים מוחים על תוכנית ההתייעלות בחברה (תוכנית מצפן), הכוללת פיטורים המוניים של עובדים ופגיעה בתנאי השכר ובהטבות של העובדים הנותרים. אתמול נעשה ניסיון להגיע להסכמה בין ועד העובדים וההנהלה, שתאפשר לחברה לשמור על שקט תעשייתי על רקע המלחמה בעזה, אך הניסיונות לא צלחו והמהומות בחברה נמשכות.

   

  נציגי הוועד והמנכ"ל נפגשו אתמול בתחנת הכוח רוטנברג באשקלון ודנו בדחיית יישום תוכנית מצפן עד לאחר סיום המבצע בעזה, תמורת הפסקת מחאה העובדים המשבשת את העבודה בחברה. העובדים דרשו מלסקר להשיב את המצב לקדמותו כפי שהיה ערב פרוץ הסכסוך, לפני שלטענתם הוא החל לעשות שינויים ארגוניים בצורה חד צדדית. יו"ר ועד העובדים אמר לאחר הפגישה, כי לסקר דחה את הצעת הפשרה.

   

  יו"ר ועד עובדי החברה בצפון, יעקב דבידה, אמר ל-ynet: "במקום להיות כעת עם העובדים שלנו בדרום הארץ, באשקלון, המנכ"ל עושה פרובוקציות ומנסה להיכנס למשרדי החברה. אנחנו נמנע את זה בכל מחיר".

   

  מהנהלת החברה נמסר בתגובה: "מנכ"ל חברת החשמל הודיע לפני כשבוע כי לאחר מאמצים של מספר חודשים להגיע להידברות רצינית עם הוועד הוא החל ביישום תוכנית מצפן. הצעדים הללו לא יהיו כרוכים בפיטורי עובד אחד ולא יעלו בצורך של עובד אחד לעבור ממקום למקום, ולכן, כנראה שהוויכוח העיקרי בין הוועד והמנכ"ל הוא על מי מנהל את חברת החשמל.

   

  "מנכ"ל החברה מכיר בזכות הוועד להגן על זכויות העובדים, אבל הוא דורש את זכותו לנהל את החברה בעיקר לאור מצבה ולאור המשבר הכלכלי העולמי. הנהלת החברה התכנסה לשקול את המשך צעדיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי וייס
  מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, מנסה לנחות
  צילום: יוסי וייס
  מומלצים