שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

האגודה לזכויות האזרח: להפסיק פגיעה באזרחים

באגודה תקפו את ישראל וטענו כי בפעולה הצבאית בעזה נהרגו כבר 30 ילדים. "ההתקפות הפסולות על אוכלוסיה אזרחית בישראל אינן יכולות לספק הצדקה לפגיעה באזרחים פלסטינים חפים מפשע", אמרו באגודה

האגודה לזכויות האזרח מחתה הערב (יום ב') נגד הפגיעה הקשה כהגדרתם, באוכלוסיה האזרחית כתוצאה מהמבצע הצבאי בעזה. באגודה דורשים לעצור כל פעולה מלחמתית המיועדת לפגוע במטרות אזרחיות. לטענת האגודה, מאז תחילת המבצע הצבאי נהרגו כבר 30 ילדים פלסטינים.

 

בהודעה שפרסמה האגודה נכתב כי לנוכח הדיווחים על פגיעות קשות באזרחים פלסטינים שלא היו מעורבים בלחימה לרבות נשים וילדים. לא ניתן להסתפק בהצהרות מערכת הביטחון על כך ש"אוכלוסיה אזרחית איננה היעד". 

 

מערכה בדרום - כותרות אחרונות:

 

באגודה טענו כי ההבחנה בין אזרחים ללוחמים היא עיקרון יסודי של מוסר אנושי ודיני המלחמה. הם הוסיפו כי הפצצת אוכלוסיה אזרחית אסורה בעזה, בשדרות ובכל מקום אחר. "ההתקפות הפסולות על אוכלוסיה אזרחית בישראל אינן יכולות לספק הצדקה כלשהי, מוסרית או חוקית, לפגיעה חסרת הבחנה באזרחים פלסטינים חפים מפשע", נכתב בהודעה.

 

חברי האגודה לזכויות האזרח אמרו ל-ynet כי הם מגנים גם את ההתקפה והטילים שנורו כלפי תושבי שדרות והדרום. באגודה הגדירו את הירי על שדרות כ"פשע מלחמה".

 

למרות זאת, הדגישו באגודה כי מתוקף תפקידם הם מפנים טענות כלפי רשויות ישראליות, ולכן החליטו להתריע על ההפצצות בעזה. "במיוחד לאור הסחף של חגיגה והצלחה של הצד הישראלי על הנצחון בינתיים אנו רואים לנכון להתריע על כך שילדים חפים מפשע נהרגים בעזה", אמרו באגודה ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים