שתף קטע נבחר

אורנה אוסטפלד נבחרה להיכל התהילה היהודי

מאמנת רמת השרון היא אחת מתשעה אנשי ספורט שזכו לכבוד המיוחד. הטקס הרשמי יתקיים במהלך משחקי המכביה ה-18. אוסטפלד: "כבוד גדול עבורי"

מאמנת רמת השרון, אורנה אוסטפלד, נבחרה להיכל התהילה של הספורט היהודי, יחד עם שמונה אנשי ספורט נוספים. מוזיאון היכל התהילה נמצא במכון וינגייט, שם גם ייערך הטקס ב-15 ביולי 2009, במהלך משחקי המכביה ה-18.

 

ההודעה על כך נשלחה לאוסטפלד על ידי אלן שרמן, יו"ר היכל התהילה, הפועל מזה 30 שנה ועליו נמנים עד כה 315 ספורטאים, מאמנים, עסקנים ופעילים אחרים שתרמו לספורט היהודי בעולם.

 

בין יתר הנבחרים שזכו להיבחר להיכל התהילה אפשר למצוא את אנשי הכדורסל רד אאורבך, אלכסנדר גומלסקי, דיויד שטרן ולארי בראון, את האצן הבריטי הרולד אברהמס, שזכה במדליית זהב אולימפית במשחקי 1924 בפאריס, את האצנית ז'אנה פינטוסביץ' וכמובן את השחיין מארק ספיץ.


מארק ספיץ. גם הוא נמצא ברשימה המכובדת (צילום: AP)

 

אוסטפלד היא הישראלית השביעית שזוכה לכבוד, לאחר טל ברודי, גל פרידמן, השייטים צפניה כרמל ולידיה לזרוב, חגי זמיר, לשעבר קפטן

 נבחרת ישראל בכדורעף נכים וצבי נישרי, מי שנחשב לאבי החינוך הגופני בישראל.

 

ג'ו סייגמן, חבר הנהלת היכל התהילה לספורטאים יהודים, מקווה להיפגש עם אוסטפלד בטקס שייערך, כאמור, במכון וינגייט. "מאוד התרשמנו ממנה", סיפר סייגמן. "יש ועדת בחירה שמורכבת מאנשים מכל העולם, יש לנו קשרים בכל הגלובוס, אנחנו מרושתים וכמובן שאנחנו מתמקדים באנשי ספורט יהודים. המועמדות שלה עלתה, ואנשי הוועדה מאוד התרשמו מהרזומה שלה".


אוסטפלד. "שמחה שמעריכים את המאבקים שלי" (צילום: אלי אלגרט)

 

אוסטפלד, שברזומה שלה לא מעט תארים כשחקנית ומאמנת, הגיבה לבחירה: "זה כבוד גדול עבורי, ותמיד משמח לראות שיש מי שמעריכים את המאבקים שלנו, לקידום נשים בספורט ובכלל. אין לי מושג מי הגיש את המועמדות שלי, אבל הבנתי שיש אנשים שעוקבים אחרי הקריירות של אנשי ספורט יהודים. אשמח להיות בטקס, ולהכיר את כל מי שבחר בי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורנה אוסטפלד
צילום: צפריר אביוב
מומלצים