שתף קטע נבחר

צילום: AP

מפגינים: "תל אביב להתעורר, החמאס יבוא מהר"

כמה עשרות פעילי ליכוד הפגינו מול הקריה כדי לתמוך בפעולה הצבאית ברצועת עזה. "באנו להפיג את התחושה שבתל אביב מנותקים מהמדינה", אמר אחד ממארגני ההפגנה, ח"כ גלעד ארדן

צלצול השכמה לתושבי המרכז. כמה עשרות בני אדם, רובם פעילי ליכוד צעירים, הפגינו הערב (יום ג') מול משרד הביטחון בקריה בתל אביב כדי להביע תמיכה במבצע "עופרת יצוקה" בעזה. המפגינים הניפו שלטים, שקראו לתושבי תל אביב "להתעורר, אחרת החמאס יבוא מהר".

 

במקום התחוללה מהומה קטנה כאשר כמה פעילים התנגדו להניף שלט בו נכתב "ערביי ישראל – צה"ל מגן גם עליכם". פעילה אחת סירבה בכל תוקף לניסוח: "ערביי ישראל הם גיס חמישי. הם תומכים בחמאס, אני לא תומכת בהם".

 

ח"כ גלעד ארדן, שהיה ממארגני ההפגנה וניסח את השלט ניסה להרגיע את הרוחות: "זה נכון שיש הרבה ערבים ישראלים שתומכים בחמאס ודווקא בגלל זה השלט בא להטיף להם מוסר". בסופו של דבר לא נשאו הפעילים את השלט.


מפגינים למען החיילים (צילום: דניאל אדלסון)

 

ארדן, אמר כי מעבר להבעת תמיכה במתקפה בדרום, ניסו המפגינים לערב גם את תושבי המרכז באירועים. "באנו לתת לחיילי צה"ל את התחושה שעם ישראל מאוחד מאחוריהם וגם להפיג את התחושה שבתל אביב מנותקים מהמדינה. מה קורה שבדרום קורה גם כאן", אמר ארדן.

 

ארדן הביע תקווה כי הממשלה תעמוד ביעדים עליה הצהירה,  

"להבדיל מהכישלון במלחמת לבנון האחרונה". לדבריו, "גם אם יש מאחורי המבצע מניעים פוליטיים, אני מוכן לסלוח על כך כי כרגע כל מה שמעניין אותנו הוא להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום".

 

גם אופיר אקוניס, המתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הצהיר כי מפלגתו שמה את הפוליטיקה בצד. "קבענו כלל שבזמן בו חיילי צה"ל נלחמים, אין קואליציה ואין אופוזיציה. נתניהו התגייס כולו למען הסברה וכולנו עומדים מאחוריו", אמר אקוניס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בתל אביב
צילום: דניאל אדלסון
מומלצים