שתף קטע נבחר

נמנעו פיטוריהם של 60 דיילי קרקע באל על

בחברת התעופה התקיים ויכוח בנוגע להמשך תנאי העסקתם: בהסתדרות דרשו להעניק להם קביעות, ואילו ההנהלה מוכנה להאריך את העסקתם רק כעובדים זמניים. הפשרה: חלק קטן מהם יקבל קביעות, השאר ימשיכו לעבוד

הנהלת חברת התעופה אל על הצליחה למנוע את פיטוריהם של כ-60 דיילי קרקע, המועסקים בחברה זה מספר שנים. זאת, לאחר שהיה חשש לפיטורים בשל ויכוח בין ההנהלה, המתכוונת להאריך את העסקתם כעובדים זמניים, ובין הוועד וההסתדרות, שדרשו להעניק להם קביעות.

 

 

מדובר בעובדים שגויסו לפני מספר שנים, כאשר תקופת העסקת חלק מהעובדים הוארכה כבר בעבר. היום (ה'), בשל תום השנה האזרחית, הם אמורים לקבל קביעות או להפסיק את עבודתם. העובדים נקלעו לוויכוח בין ההנהלה לוועד ולהסתדרות. גורמים המעורים בנושא טוענים כי הוויכוח אינו נוגע רק אליהם, אלא גם לרצונה של ההנהלה לפטר עובד בכיר יותר בוועד עצמו. אלא שהיום נפתרה המחלוקת - ולכן העובדים ימשיכו לעבוד.  

 

"יש הסכמה בין ועד העובדים להנהלת החברה על הארכת קביעותם של העובדים הללו", אמר הבוקר ל-ynet מנכ"ל אל על,

חיים רומנו, "אנחנו מאוד רוצים בהמשך העסקתם ומרוצים מכך שיישארו בחברה".

 

ההנהלה מעוניינת להאריך את העסקתם הזמנית של העובדים בשנתיים, ואילו בוועד ובהסתדרות סירבו להסכים לכך, וההנהלה אינה יכולה להאריך את העסקתם ללא אישורו של הוועד. בוועד ובהסתדרות דורשים לתת לעובדים קביעות. הפשרה שהושגה בין הצדדים היא שעובדים אחדים יקבלו קביעות, ואילו השאר ימשיכו לעבוד כזמניים.

 

אם לא הייתה נוצרת הסכמה בנושא, הייתה העסקת העובדים אמורה להיפסק מחר, וההנהלה הייתה אמורה לשכור בשבועות הקרובים במקומם כ-60 עובדים חדשים, כיוון שלפי הנהלים אינה יכולה לשכור את העובדים הללו מחדש.

 

לפני כחודשיים נחתם באל על הסכם עבודה קיבוצי חדש, במסגרתו צפויים היו לקבל יותר מ-300 עובדי אל על קביעות עד תחילת ינואר 2009. בחברה למעלה מ-6,000 עובדים.

 

המידע הראשוני לידיעה התקבל באמצעות האימייל האדום


פורסם לראשונה 30/12/2008 22:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרציק
מטוס אל על
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים